Aloparca.com Şikayet

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İstediğim çoğu parça yok sitesinde ne yazıkki hatta onu bırakın ön arka disk alıyım takım olsun trw olsun dedim birisi orjinal birisi yan sanayi var. Onun için alo parçayı tercih ediyordum ama bundan sonra iki kere düşüneceğim.
Anladım, ama gerçekten online satışa döndüğü için malesef bir yerlerde mağdur ediliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bence bu konuda sizin mağduriyetinizi gidereceklerdir diye düşünüyorum. Ambalaj zarar gördü diyerek işi yokuşa sürmek açıkcası yanlış bir tavır olmuş... Yakında bizede mail atarlar o zaman konunun kaldırılmasını talep ediyoruz diye. :) Geçmişte malesef problem yaşayan bir üyemiz ile satıcı arasında kalmıştık, malesef ki ülkemizde ki kanunlar tüzel kişiliklerin haklarının savunulmasını ön planda tuttuğu için daha doğrusu üyemiz mahkemeye vermeyeceği için tüzel kişilik tarafından marka itibarini zedelediğimiz gerekçesiyle dava açılacağı bildirilince konuyu silmek zorunda kaldık, üyemizde bize tavır alıp sitemizden ayrıldı. Her durumda kaybettik yani :)

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Allahtan şikayetvar sitesi var...Burada yayınlanan bir çok şikayet sayesinde geri adım atan ve çözüm üreten firmalar var...

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Dostlar aramızda benden eski opelciler var. belki yanlış hatırlıyorum olabilirim onlineyedekparça eskiden opelgm idi ismi sitenin sahibi hayrettin bey bu forumunda üyesiydi yada bir başka opel forumu olabilir tam hatırlayamıyorum inanın ama büyük ihtimalle opelim.net olması gerekiyor. kendisi çok iyi bir esnaf olduğu için kurduğu sitede aynı şekilde devam ediyor. benim bildiğim 10 yıla yakındır internet ortamında satış yapıyorlar dünya kadar malzeme aldım yanlış gelende oldu eksik gelende oldu 1 telefonla düzeltildi 2. yi aramadım bile üstünden 1 ay geçmiş ürünümü değiştirdiler kktc de olduğum için. dahada önceden opelburada vardı oda güzeldi ama zamanla kayboldu gitti. benim opel ile geçmişim aşağı yukarı 10 yıl daha öncesini bilenler vardır aramızda. biraz uzattım affola lafı getireceğim yer onlineyedekparça candır. diğer hiçbir siteden opelime parça almadım :)

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Bence bu konuda sizin mağduriyetinizi gidereceklerdir diye düşünüyorum. Ambalaj zarar gördü diyerek işi yokuşa sürmek açıkcası yanlış bir tavır olmuş... Yakında bizede mail atarlar o zaman konunun kaldırılmasını talep ediyoruz diye. :) Geçmişte malesef problem yaşayan bir üyemiz ile satıcı arasında kalmıştık, malesef ki ülkemizde ki kanunlar tüzel kişiliklerin haklarının savunulmasını ön planda tuttuğu için daha doğrusu üyemiz mahkemeye vermeyeceği için tüzel kişilik tarafından marka itibarini zedelediğimiz gerekçesiyle dava açılacağı bildirilince konuyu silmek zorunda kaldık, üyemizde bize tavır alıp sitemizden ayrıldı. Her durumda kaybettik yani :)
Kötü olmuş gerçekten keşke açıklama fırsatı bulabilseydiniz neyse zaten dönüş yaptılar ocak ayının 15 ine kadar mühlet istediler 15 inden sonra bir sonuç alamazsam bu sefer hem konuyu üst mercilere çıkartıcam hemde her sosyal medya'da paylaşıcam hayırlısı.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bende bir anımı anlatayım geçen yıldı online yedek parçadan sipariş geçtimnasıl olduysa siparişe yanlış parça eklenmiş iki adet neyse siparişi geçtikten sonra fark ettim hemen kendilerini aradım 2 parçayı iptal edip 3 gün içinde bankaya bağlı olarak iade gerçekleşecek dediler. Daha telefonu kapamadan mesaj geldi. Telefonu kapatınca mesajı okudum ve iade kartımın hesabına yapılmıştı.

Aloparçadan yanlış hatırlamıyorsam 2008de clio rsimiçin ön lip almıştım. O zaman sorun olmamıştı. 15 gün beklemek bana saçma geldi iade yapılacaksa anında yapılabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Mtunc

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Bende bir anımı anlatayım geçen yıldı online yedek parçadan sipariş geçtimnasıl olduysa siparişe yanlış parça eklenmiş iki adet neyse siparişi geçtikten sonra fark ettim hemen kendilerini aradım 2 parçayı iptal edip 3 gün içinde bankaya bağlı olarak iade gerçekleşecek dediler. Daha telefonu kapamadan mesaj geldi. Telefonu kapatınca mesajı okudum ve iade kartımın hesabına yapılmıştı.

Aloparçadan yanlış hatırlamıyorsam 2008de clio rsimiçin ön lip almıştım. O zaman sorun olmamıştı. 15 gün beklemek bana saçma geldi iade yapılacaksa anında yapılabiliyor.
Onun için değil ürünün kutusuna zarar geldiği için (Bantlandığı için) ürünü arızalı diye fabrikasına gönderecek bu kadar süre işte fabrikanın eline geçti süresi, kabul ederlerse onay süresi gelecek diye bekleniyor fabrika kabul etmezse gene bana kalacak anlayacağınız.

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Onlineyedekparca eskiden opelgm gibi bir ismi vardı. Meşhur bir parçacidir ve hızlı çalışırlar. Telefonda da hemen yardımcı oluyorlar. Adamlarin reklamini yaptım biraz ama hak ediyorlar. Öğleden sonra 4 te verdiğim sipariş ertesi gün öğlen olmadan gelince insan övmek istiyor. 😁

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben de onlineyedekparça/opelgm'yi tek geçerim.

Geçen yaz izmir merkezli https://benimopelim.com sitesinden alışveriş yaptım.
Astra j parçası sanarak Astra k parçası sipariş etmişim. Arayıp durumu anlattım. Parçayı karşı ödemeli göndermemi söylediler. Söyledikleri gibi gönderdim ve benim hatam olmasına rağmen kargo ellerine ulaşır ulaşmaz sipariş ederken ödediğim kargo ücreti de dahil olmak üzere tüm ücreti iade ettiler.

Tavsiye edebileceğim opel yedek parça sitelerinden biridir.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Onun için değil ürünün kutusuna zarar geldiği için (Bantlandığı için) ürünü arızalı diye fabrikasına gönderecek bu kadar süre işte fabrikanın eline geçti süresi, kabul ederlerse onay süresi gelecek diye bekleniyor fabrika kabul etmezse gene bana kalacak anlayacağınız.
Bence oyalama taktiği yani üzerinin bantlanmasında ne gibi bir sakınca olabilir ki sonuçta kutu bu koleksiyon ürünü olsa kutusu önemlidir ama yedek parça sonuçta