Almanların en dandik aracı

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abide paylaşmış zaten.Vectra A GT,Calibra Turbo 4x4,Astra F GSİ,Astra Coupe Turbo,Omega,İnsignia vs vs.örnekler çoğaltılabilir.Gerçekten sınıflarında emsalleri bulunmayan araçları üretmiş,gerçekten de ciddi başarılar sağlamış bir marka için böyle hak edilmemiş lafları duymak üzücü.Bunları söyleyenlerin Opelin tarihi ve yaptığı araçlar hakkında hiç bilgisi yok ya da bugüne kadar bir opelle haşır neşir olmamışlar.Pekte iyi durumda olmamasına rağmen Cascada gibi cabrio bir aracı otomobil severlere kazandırdığı için bile takdir edilmesi gereken bir marka bence.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abim sen ne yaptın? Yoksa opeli söktün mü :D

İki sene evvel sokağı su basmıştı, o sırada aracın içine biraz su girdi, bende fırsat bu fırsat diyerek aracın taban halısını söküp yıkattım, mevsim kış olunca iki kere yıkattığım halı hemen kurumadı, halının kuruması, sökme takma, kıyı bucak temizlik derken araba bir hafta kadar arkadaşın dükkanında yattı :D.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abim vallahi pes anında görüntü resimlerde otomatik vites topuzunu göründe eyvah dedim abim bunun da sökmüş :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben tartışmıyorum Opel almanların en dandiğidir gibisinden, her firma toplumun bir kesimine üretim yapar, İstikbal premium markadır, aynı markanın aynı kalitede ürettiği Bellona marka orta kesime hitap eder, kalite aynıdır ancak fiyat ve politika ayrıdır. Kafa yormuyorum ve piyasada 90 91 model vectraların paşa gibi yürüdüğünü görünce daha da keyifli oluyor herşey

erenilter

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar eniştem uzun yıllar Almanya'da çalışmış.bu süre zarfında opel fabrikasında da çalıştığını söylerdi oda opeli almanların dördüncü sınıf aracı olarak söylerdi hatta halk aracı derdi.Ama Almanların en sağlam aracı olarak gösterirdi ve Türkiye'ye döndükten sonra kullandığı ve hala
kullandğı araç astra g 2001 elagance takdir ve yorum sizlere ait iyi forumlar dilerim.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en dandiği diye ifade etmek çok doğru değil ama unutulmaması gereken bir şey var oda diğer markalar BMW, MERCEDES ve Volkswagen
Opel sadece volkswagen ile kıyaslanabilir oda Opele göre biraz daha pahalı dolayısıyla azda olsa kalite farkı olabilir işçilik ve kullanılan malzeme olarak ama Opel kasa olarak bence daha şık ve güzel

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanayide ustalarda "Opel olmasa biz nereden ekmek yiyeceğiz?" diyorlar. :)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercedes'te işçi olan bir gurbetçinin sözleri de şöyle. "2002-2010 Mercedesler asla eski Mercedesler değiller." (Kalite anlamında)

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence opel iyi araçlar çıkarıyor sağlam güzel fakat ARGE kısmında problem var sanırım misal benim aracım (corsa 1.7 dtı) mazot pompa beyni mazot doluyor , sonra lehimleri eritiyor , kısa devre oluyor , bu ne saçma bir arızadır , hani çok teknolojik bir motor olsa anlıyacağım ,
diğer bir arıza ise corsa c lerin direksiyon kutusu tıkırtısı giderilemiyor , başka hangi araçta böyle giderilemeyen kronik bir sorun var anlamadım gitti , birde opelin farklı bir yönü var , bu saydığım arızaların hiç biri benim aracımda yok veya ortaya çıkmadı , kuzenimin corsa 1.7 sinde bu sorunlar 3. kez tamire girmiştir , aracı 125000 de orjinal , opelin aynı model iki aracı bile aynı standartta ürettiğine inanmıyorum , bu tip basit genelde elektronik hatalar opel gibi bir markayı bazı arkadaşlarımız nazarında bitirme noktasına geldi , bence haklılarda para kolay kazanılmıyor . Bence opelin elektronik konusunda iyi bir mühendisi işe alma vakti gelmiş .

Bir örnek daha babama geçen yaz vectra c aldık , yetkili serviste17 adet araç test ettirdik
sadece en son aldığımız araçta elektronik sensör hatası hiç bir şey yoktu buda çok tuafıma gitmişti.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sanayide ustalarda "Opel olmasa biz nereden ekmek yiyeceğiz?" diyorlar. :)
Ben öyle bir zihniyette olan bir ustaya asla araba götürmem, zira dünyanın bir çok yerinde sorunsuzca hizmet gören bir araç için o yorumu yapan ustanın bilgisinden şüphe duyarım, daha açık bir ifade ile beni keriz yerine koymasına müsaade etmem..

2000 li yılların ortalarında Vectra'nın buji kablosu için 80 TL isterlerken BMW için 250 TL fiyat vermişlerdi. Kalite=para denklemini unutmamak lazım, mesela neden parçaları sudan ucuz olan Doğan'a Şahin'e binmiyoruz da parçaları daha pahalı olan Opel'lere biniyoruz veya neden gönlümüzde daima bir Mercedes yatıyor ;).