Almanların en dandik aracı

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle bir söylem benim için Almanlarca söylenmiş bir söz değil olsa olsa Türkiye'de uydurulmuş ve opeli provake eden bir söylem olabilir...Çünkü; tasarım olarak opel modellerinin neredeyse %75 ini hiç kimse reddedemez...Bunun yanında Türkiye-Romanya-Kosova gibi 2.-3. sınıf ülkelere opel daha düşük kalitede araçlar pazarlarken (ülkelerin ekonomisine göre) Almanya'da en donanımlı opelleri yani en iyilerini kendi pazarları için yapmaktadırlar..Örneğin 2002-2003 model 3.2 elegance bir omeganın Türkiye'deki emsallerine bile baktığımızda kendi selefi içinde bir bmw ya da bir mercedes kalitesinde olmadığını kimse inkar edemez...Yine makyajlı kasa vectraların son örneklerinde de dvd 90 gibi bir multimedia sisteminin yanında trafik levhalarını okuyabilen ve yol bilgisayarına aktran kamera organlarının olduğu;AFL far sisteminin olduğu donanımlar kalite ve elitlik haline opelin örneğidir...

Ayrıca yıllık 1 milyar dolar geliri olan bir kişi ile 10000-20000 $ geliri olan bir kişinin yaşam standartları farklı olacağından tercih edeceklkeri otomobiller de farklı farklı olacaktır..Kapitalizmin getirisidir ki ilk kişi elbette mercedes ya da bmw tercihlerinde bulunurken;2. kişi daha dar bir bütçe ile ama fiyatına göre daha donanımlı ve kaliteli bir araca binecektir..Bu durumda tercihlerini opel,ford,wv lerden yana kullanacaktır..Hayatı boyunca hiç araba alamayacak olan da varken ferrari koleksiyonu olan da vardır; tofaştan vazgeçemeyen de..

Sözün kısası; iyinin olduğu yerde daha iyi de vardır..Daha iyinin olduğu yerde de en iyisi vardır..BMW ve Mercedes zaten en iyiler;Bunlar daha azınlık kesime ama en iyi araçları sunarken; opel ford wv gibileri de daha geniş kitlelere biraz daha düşük kaliteli araçlar sunarlar..Eğer mercedes herkes için araç üretseydi o zaman mercedes olur muydu?

Astra'm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize Teşekkür ediyorum İçimi rahatlattınız. Bu konuyu açtıktan sonra Bir arkadaşımın 116i bmw aracına bindim. (En düşük nodeli) izmir-Antalya 3 depo yaktı ve Fullken deposu ibrelerin oldugu yerdeki bilgisayarda 500 küsür yazıyordu yakıt deposu kaç litre dedeğimde ise 52 litre galiba dedi ki ben o 52 litreyle yaklaşık 840 km yaptım şehir içi (uslu kullanımda klimasız.) Neyse yola cıktık aracın gidişi iyi fakat donanım sıfır klima analog ve Benim aracımda(Elektronik) klima açıkken arkaya cok rahat geliyor bunda ise arkada resmen haşlandık.

Yani Bmw de olsa Adı Bmw oluyor yani :)
Ne alırsanız alın en düşük donanımlısını almayın. Bu kadar Teşekkür ederim.:cool:

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TÜrkiye'de Albea (eskiden Şahin) nasılsa Almanya'da da Opel öyle.

Dandik mi kaliteli mi kararı siz verin.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de bu söylemi duymuştum. Özellikle Astra J (ilk sahibi) sahibi bir arkadaşımızın Almanya'da Opel yetkili servislerinde yaşadıklarına şahit olduktan sonra, bu söyleme hak vermeye başladım. Gerçekten kaliteli ama Almanya'da böyle bakılmıyor maalesef.

Öte yandan:

Bir Audi, Mercedes, BMW kalitesinde olmayabilir ama değil Almanya'nın, Çin'in Tofaş'ı olsa ben bu araca binerim arkadaş...

bigopelastraopc0ama-9022542735222143645.jpg

big_OpelAstraOPC_03.jpg

big_OpelAstraOPC_06.jpg

erkan35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dalga geçmeyin lütfen onu diyen şahıslar halt etmiş ben yıllar boyunca şahin ve doğana bindim son aracım 2001 clio idi sattıktan sonra 4 ay araştırdım sonra dedimki opel alayım millet manyakmısın parçası pahalı arıza veirir şudur budur dedi dinlemedim kimseyi kıçımız azıcık avrupa görsün dedim 2001 corsa elegance aldım 1 haftadır biniyorum belki bir çok araçla mukayese edilemez ama yol tutuşu olsun konforu olsun özellikle sessizliği olsun kliması vs en son dün akşam 150 km yol yaptım ve eşime dedim ki biz yıllarca eşşeğe binmişiz. ayrıca 99 model clio ya 15.000 tl istenen bir ülke zihniyetinde 2001 avrupa araca 16 vermişim çok mu ? varsın parçası pahalı olsun varsın biraz fazla yaksın ama yaşadığımızı hissedelim arkadaş ömrümüzü yemiş yerli otomobiller

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

opel markasının kötü imajı;
1- opel türkiye'nin yetersiz ilgisi
2- yetkili servislerin fırsatçılığı
3- kullanıcıların orjinal parça pahalı diye uyduruk yan sanayi parça kullanması
4- makul fiyatlı araçlar olduğundan ulaşılması kolay olması

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Eğer opel bmw ve mercedes gibi 150-200 binlere satılıyor olsaydı bunları konuşuyor olmayacaktık.Yurdum insanı opel'i marka olarak tofaş la renoyla kıyasladığında söylenecek söz kalmıyor.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+ olarak dangalak bir şehir efsanesi olan " Opel harareti sever " palavrası, opelin ömrünü hararet yer. Bir artı olarak da Türk insanı dünyadaki en kaypak insanlardan olduğu için 500bin kmdeki arabayı 200binde gösterip 150binde motor bitirdi sıfır motor yaptırdık diye insanları kandıra kandıra, insanlar arabaların bu kadar dayanıksız mallar olduğuna tamamen inanmış durumdalar. Bilhassa Opel bu konudan çok çekti...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
+ olarak dangalak bir şehir efsanesi olan " Opel harareti sever " palavrası, opelin ömrünü hararet yer. Bir artı olarak da Türk insanı dünyadaki en kaypak insanlardan olduğu için 500bin kmdeki arabayı 200binde gösterip 150binde motor bitirdi sıfır motor yaptırdık diye insanları kandıra kandıra, insanlar arabaların bu kadar dayanıksız mallar olduğuna tamamen inanmış durumdalar. Bilhassa Opel bu konudan çok çekti...

Sinirlenme yaw. :)

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla şöyle söyleyim, Konyayı bile bilir,orada anayolda bile asfalttan tümsekler vardır. bir keresinde selçukludan çıktım istanbul yoluna gidicem arkada 1 ton yük var, özkaymak'a gitmem lazım randevuya geç kaldım; ve giderken 140-150 km hızla o tümsekten uçtum. benim diyen caddy ve diğerleri uçsun,komple jant veya aks kırarlardı eminim.Ayrıca dağa bayıra vurdum resmen,tık demiyo valla. bi işte eksikleri var fabrikasyon,onları tamamlıyoruz onun haricinde no problem :D :D