airbag zembereği(sargısı)

semih24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,arabamdaki airbag sargısında problem var.yenisini mi alayım(fiyat ve nerden bulabilirim) yoksa çıkma mı takayım.bu konuda bilgisi olan arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum...yani ne dersiniz...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
döner kontaktör diye geçiyor sargının asıl adı yani çıkmasını almanızı tavsiye etmem sargıyı nasıl kopardınız simit söküldümü daha evvel ...

semih24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet

evet daha evvel simit söküldü.burda bir opel özel servisine, airbag lambası yanıyor diye götürdüğümde kornada çalışmayınca airbag sargı değişeçek dedi,yine bir başka elektirikçi aynı şeyden bahsedince ,tamir ettirdik.ama randıman alamadım.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biri sökerken yada söktükten sonra fazla tur çevirmiş ve koparmış yoksa normalde sargılar kompaz tamiri yok diye biliyorum olsa dahi randıman verirmi bilemem... yenisini alın derim ben sinyal ve silecek kollarıyla bütünmü yoksa tek parçamı tek parçaysa ucuzdur ama sinyal ve silecek kollarına bağlıysa parça pahalıdır... geçmiş olsun.

semih24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok sadece sargı.peki nerden bulabilirim.fikrin varmı.tşk. ler

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica ederim de ... sıfırnı servislere sorman lazım ellerinde varmı varsa ne kadar dır bilmiyorum bi yetkili servise sorun bide özel servislere sorun baktınız olmuyor çıkmacıları gezin öyle kullanırsanız airbag iptal olur yani çalışmaz... o sargının yani döner kondaktörün görevi airbagteki gazı ateşlemek... bi kaza durumunda ( Allah korusun tabi ) o yüzden önemli parça özel serviste sorun fiyatını...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim elimde fazla zemberek var... direksiyonu deiştirdiğimde airbagıde deiştirmek zorunda kaldım 3 kollu direksiyon aldığım için.. makyajlı kasanın airbaglarınden vardı üstünde onların da airbag girişleri farklı olduğundan zembereğimi de değiştirmiştim... eğer makyajsız kasa zembereği arıyorsanız çok uygun bir fiyata satabilirim...

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben tamir ettim bi problem yok :D
Tamirden sonra takmakta çok önemli ilk tamir edip taktıgımda turu ayarlayamadıgımdan 2 gün sonra yine bozulmuştu. şimdi bi sorun yok

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamiri mümkün bende burda yapıuyorum ama arkadaşın dediği gibi tur ayarını cok iyi yapmak lazım

Ali Ozdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamınaleykum kardes elımde fazla zemberek var demıssın...saglammı bende 97 vectra var zemberek gerekıyo..satarım demişsin ne kadar istiyosun..eger uygun bişey dersen düşünebilirim