airbag lambasının sönmemesi

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Işık yanıyorsa kaza anında airbagler açılmaz,yetkili servise gitmeden önce iyi bir oto elektrikçi bulun koltuk altındaki soketlerin temessızlığını kontrol ettirin,gerekiyorsa soketleri karşılıklı kesip kabloları direk lehimleyip birbirine değmeyecek şekilde bantla sarıp yalıtım yaptırın,sonra tekrar cihaza bağlayıp sildirmeyi deneyin...

ozanca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Işık yanıyorsa kaza anında airbagler açılmaz,yetkili servise gitmeden önce iyi bir oto elektrikçi bulun koltuk altındaki soketlerin temessızlığını kontrol ettirin,gerekiyorsa soketleri karşılıklı kesip kabloları direk lehimleyip birbirine değmeyecek şekilde bantla sarıp yalıtım yaptırın,sonra tekrar cihaza bağlayıp sildirmeyi deneyin...

anladım mehmet bey ama bu şekilde muayeneden geçti ikaz lambası yanarken airbagler çalışmıyorsa muayenede kalması lazım değil mi.?

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler benim başıma gelen farklı olabilir ön sağ koltukta çocuk algılayıcı var (DÖŞEMENİN ALTINDA)minder şeklinde resistanslı bişey ben onu çıkmacıdan aldım döşemecide değiştirdim 3 senedir yanmıyor önce soketlerinizi kontrol ettirin değilse elektronikçiller halleder aynı( benim sorunsa) aırbeg beyni sıfırlayıp bir önceki modelin çocuk algılayıcı olmayan modelin proğramını yüklüyorlar ben kayseride 3 elektronikçi biliyorum bu işi yapan 3 yıl önce kayseride servis komple koltuk değişmesi gerek demişti kayseride bilinmiyordu ankarada yaptırmıştım bulunduğunuz ilde yoksa netten araştırın size en yakını bulursunuz bulamdıysanız tel:0538 3384235 ben yardımcı olurum geçmiş olsun

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Işık yanıyorsa airbag devredışıdır.Bende o ışıkla yaşamaya alışmıştım ama artık söndürüldü.Şimdi psikolojim daha iyi :D

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işini bilen yetkili ya da özel servis e götürün elektronikçi dirençle falan halletmeye çalışır sağlıklı olmayabilir

ozanca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler benim başıma gelen farklı olabilir ön sağ koltukta çocuk algılayıcı var (DÖŞEMENİN ALTINDA)minder şeklinde resistanslı bişey ben onu çıkmacıdan aldım döşemecide değiştirdim 3 senedir yanmıyor önce soketlerinizi kontrol ettirin değilse elektronikçiller halleder aynı( benim sorunsa) aırbeg beyni sıfırlayıp bir önceki modelin çocuk algılayıcı olmayan modelin proğramını yüklüyorlar ben kayseride 3 elektronikçi biliyorum bu işi yapan 3 yıl önce kayseride servis komple koltuk değişmesi gerek demişti kayseride bilinmiyordu ankarada yaptırmıştım bulunduğunuz ilde yoksa netten araştırın size en yakını bulursunuz bulamdıysanız tel:0538 3384235 ben yardımcı olurum geçmiş olsun

teşekkür ederim ahmet bey ben bi araştırayım olmadı sizi ararım.

corsafacan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam açılmaz diyorsunuz ama ben bu haliyle fenni muaneye girdim ve airbag ikaz lambasının yanmasına hafif kusur dediler. sizin dediğiniz gibi kaza anında airbaglerin açılmama durumu olsaydı herhalde geçirmezlerdi muayenede dimi.

airbagsız araclar muaneden gecemıyormu yanı :D

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar önce güvenlik diyorum,eğer airbag lambanız yanıyorsa sistem devre dışı demektir buda çok önemli bir güvenlik duvarının yıkıldığı anlamına gelir,airbag lambaları genelde,kablo ve soket arızalarından aktif oluyor,işi bilen düzgün bi elektrikçi sorunu halledebilir,genelde şerit şeklinde çoklu kablolar var sanırım film kablo falan diyolar zamanla eziliyor, onların değişimi yeterli sanırım