Airbag lambası sürekli yanıyor

yaparsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir kaç gündür araba çalışır durumdayken airbag lambası sürekli yanıyor.aracı aldığım kişi koltukları öne fazla yaklaştırırsan yanıyor demişti.fakat alalı beri hiç olmamıştı.koltukların ayarıyla oynamadığım halde bu günlerde hep yanıyor.acaba nedendir.bu bir sorun yaparmı

umitemi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde aynı sorunum vardı. emniyet kemeri ve airbag e ait soketleri sıktılar. Kontak acikkkende koltuk ayarı yapmamanı tavsıye ederım. sag taraftakı koltukda dahil.

yaparsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu soketler nerde acaba biz kendimiz sıkamazmıyız

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
sağ yada sol, yada her iki ön koltuğun altındadır soketler..
zamanla kablolarında yada soketlerinde sıkıntı olması çok normal,
bir çok marka ve modelde yaşanır bu...
o kabloları kontrol etmenize rağmen düzelmezse direksiyonun içine bakmanızda fayda var...

baretta_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç kurcalamayın servise götürün,hava yastığını patlatma riski var,tanesi 1000tl gibi bilginize,benimde yanıyor servise götürüp baktıracam,kaş yapayım derken göz çıkarmayın bence :)

hasretim2500

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle nereden yandıgını tesbit ettir sonra müdahale ettirirsin koltuk ise söket kesilip lehim yapılacak direksiyon ise makara ya tamir olacak yada yenisi alınacak araç çalışırken koltuk ayarları ile oynamayalım

yaparsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar özel servise götürdüm hemen hallettiler usta tech cihazını bağladı. bi şeyler yaptı.sorun çözüldü.bazı arkadaşların dediği gibi sorunun kaynağı kontak açıkken koltuğun oynanması imiş buna dikkat edin aklınızda olsun

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manuel (eski sistem)koltuklarda da mı aynı şekilde kontak açıkken ayar yapmıycaz????

yaparsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla eskileri bilmiyorum benim araç 2000 model astra gl g kasa ama herhalde hepsinde aynıdır