Airbag Astra H

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Webdeki ve Opelim.netdeki Aramalarımda pek bir sonuç alamadım.

Hernekadar Airbag konusunda pek az kişinin bilgisi var ise de sormak durumundayım. Verebileceğiniz her bilgi Airbag tamir esnafı tarafından daha az istismar edilmeme faydası olacaktır.

Astra H 2012 A16XER aracımız ön sağ kapı tarafından hafif bir vuruk yedi. Ön sağ yolcu koltuk Airbagi (şişmeden) patladı yani kapak açıldı dışarı çıktı.

Elm327 ile baktığımda herhangi bir arıza kodu yok.
Ancak Tavan orta lambası ve Bagaj lambası sürekli yanık kaldı, ampullerini sökmek zorunda kaldık.
Şu anda emniyet kemerleri çalışır vaziyette ama, Kilitleme yapar mı emin değilim. Araç da çalışıyor.

Diğer önemli bir sorun ise kontak açılınca veya motor çalışınca 4lü flaşör hemen çalışıyor. Ancak, Üst üste 2 defa basınca kapatılabiliyor.
Doğal olarak Airbag ışığı artık hep açık.

Benim kanaatim, airbag patladığı için bir çeşit uyarı veriyor olabilir.
Araç sıfır km den beri bizde daha önce hiç bir airbag patlamadı ve uyarı vs. sorunu yaşanmadı.

Sorum şu;
- Ne yapmak gerekir?
- Tech 2 ile airbag programına girip patlak olan ön yolcu koltuğu airbagi devre dışı bırakılabilir mi?
- Direnç atmak veya başka yapılması gereken bir şey var mı? Varsa nereye direnç konacak?
- Bu araçta Airbag beyni ayrı mı?
- Darbe sensörü var mı? Ne yapılmalı?

Airbagi tamir ettirmek veya yenilemek gibi pahalı bir çözüm şu sıralarda ne yazık ki bütçemize uymuyor.

Bilgisini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü mü?