Afl hakkında..

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cosmo araçlarda afl sistemi olduğunu biliyoruz hepimiz. Ben aracımı almadan test sürüşünde cosmo aracı test etmiştim. yağmurlu bir havaydı araçta yol bilgisayarına baktığımda , hız  ve yol durumuna göre ekranda otomatik olarak far ile ilgili birşeyler yazıyordu. ( tam hatırlamıyorum ama araç kendi kendine ayarlıyordu birşeyler) şimdi kendi aracımda hiç böyle bir şey yok. Neden olabilir acaba . afl arızasıda yok.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Afl hakkında..

Benim arac 2012 bendede ekranda bi ibare cikmiyorki.
Sizin gordugunuz uyari neydi oncelikle onu bilmemiz gerekli. 
Sadece uzun far asistani aciksa ilk calistirmada far asistani acik yaziyor herhangi baska ibare vermiyor.

CLIORS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ergün_28 link' Alıntı:
Arkadaşlar cosmo araçlarda afl sistemi olduğunu biliyoruz hepimiz. Ben aracımı almadan test sürüşünde cosmo aracı test etmiştim. yağmurlu bir havaydı araçta yol bilgisayarına baktığımda , hız  ve yol durumuna göre ekranda otomatik olarak far ile ilgili birşeyler yazıyordu. ( tam hatırlamıyorum ama araç kendi kendine ayarlıyordu birşeyler) şimdi kendi aracımda hiç böyle bir şey yok. Neden olabilir acaba . afl arızasıda yok.

Sahsen algilama da 70 bin tl verip 70 sayfa kullanma kilavuzunu okumak lazim. Far kumanda dugmesini sola cek birak otomatik far devreye girer. Ayrica far kolunu ileri ittir otomatik uzun kisa asistani calissin.

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Benim arac 2012 bendede ekranda bi ibare cikmiyorki.
Sizin gordugunuz uyari neydi oncelikle onu bilmemiz gerekli. 
Sadece uzun far asistani aciksa ilk calistirmada far asistani acik yaziyor herhangi baska ibare vermiyor.

Aslında uyarı değilde araçı sürerken bilgi veriyordu sanki far seviyesi  değişti gibi... Tam hatırlayamadığım için bilmiyorum.

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CLIORS link' Alıntı:
Sahsen algilama da 70 bin tl verip 70 sayfa kullanma kilavuzunu okumak lazim. Far kumanda dugmesini sola cek birak otomatik far devreye girer. Ayrica far kolunu ileri ittir otomatik uzun kisa asistani calissin.

Kullanma klavuzuna baktım bulamadım . Benim bilmediğim sizin bildiğiniz birşeyler vardır diye yazdım zaten.

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

9 farklı aydınlatma modu

1-yaya aydınlatması 30 km hıza kadar
2-şehir aydınlatması 30-55 km hız arası
3-çevre yolu aydınlatma 55-115 hız arası

9-.....
.....................................  vb.

sistem hız ve duruma göre kendini otomatik ayarlıyor. Bununla ilgi ekranda (dic) herhangi bir bilgi veriyor mu .

Mesela hızı saatte 40km den 90 km ye çıkardım,şehir aydınlatmasından çevre yolu aydınlatma sistemine geçmiş oldum. Bu durumda farlar ile ilgili ekranda bir şey yazıyor mu. ?

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ergün_28 link' Alıntı:
9 farklı aydınlatma modu

1-yaya aydınlatması 30 km hıza kadar
2-şehir aydınlatması 30-55 km hız arası
3-çevre yolu aydınlatma 55-115 hız arası

9-.....
.....................................  vb.

sistem hız ve duruma göre kendini otomatik ayarlıyor. Bununla ilgi ekranda (dic) herhangi bir bilgi veriyor mu .

Mesela hızı saatte 40km den 90 km ye çıkardım,şehir aydınlatmasından çevre yolu aydınlatma sistemine geçmiş oldum. Bu durumda farlar ile ilgili ekranda bir şey yazıyor mu. ?
Ben öyle bir uyarı ya da ikaz ışığı vs bir şeye rastlamadım.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2013 ve önceki model Cosmolarda aydınlatma modu değiştiğinde ekranda herhangi bir uyarı çıkmıyor. (Kendi aracımda dahil)
2014 model araçlar bazı artı özelliklerle geldi. (Lastik basınç sensörü gibi)
Belki bahsettiğiniz durum 2014 model araçlara özgü bir yenilik olabilir.  ::)

Bu yüzden size en iyi bilgiyi 2014 Cosmo sahipleri verecektir.  :)

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2014 1.4 t active select cosmo sedanım var. yol bilgisayarında farın konumuyla ilgili herhangi bir bilgi vermiyor. kolu iki defa ileri itip bırakınca otomatik far asistanı devreye giriyor ve yol durumuna göre uzun veya kısa farları kendi açıp kapatıyor. hepsi bu. sistemi yol durumuna göre AFL kendi ayarlıyor ve size herhangi bir bilgi vermiyor. vermesi de bana göre saçma olurdu. sürekli değişen far ikazı sürücünün konsantresini bozabilir. siz sürüş testinde tünele girmişseniz tünel algılama sistemi devreye girip farları açmış ve kadranda bununla ilgili ikaz ışığı yanmıştır. konu bu.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AFL yolun ve trafiğin durumuna aydınlatmanin durumuna göre o kitapcikta yer alan dokuz farklı aydınlatma modunu kendisi çok hızlı ve doğru şekilde uyguluyor.  Bunu benim gibi cosmo kullanıcıları gayet iyi bilir.  Sizin gördüğünüz muhtemelen tünel veya gündüz bir köprü altından geçerken bunu algilayan AFL nin gündüz farlarinin yanına kısa farlara gecmesidir.