Acill Ayrdim Biktim Artik--astra F 1995 Model Rolanti Sorunu

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun
aynı motor ve aynı ev-iş arası mesafe bende de var
eski sistem lpg den memnun musunuz? bi sıkıntısı var mı size?

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ercakmak! allah senden razı olsun. ne muradın varsa göresin. bu bilgi tamamen bir altın değerinde benim için. bir yıldır bunu arıyorum. artık sır olmaktan çıktı. tech2 ile aramızdaki bağlardan biri koptu. ama ben uygulamayı tam anlayamadım. doğru uygulamaya yönelik daha açıklayıcı anlatımı bi zahmet yaparsan tamamdır. tekrar sağ ol!

peki senin sorunun düzeldi mi bu uygulama ile?

ercakmak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun şu anda minimuma indig gözüküyor.Ama size bahsettiğim manuel kurma işlemini henüz vakit bulup sanayiye gidemediğim için yapamadım. Yapar yapmaz size yazacağım.

Eskikasa arkadaşa da şunu demek isterim. bendeki 1.6 16v ecotec ama GL modeli yani düz modeli. GLS VE CD lerde sorun oluyor bende pek sorun olmadı LPG yaklaşık 2.5-3 yıldır kullanıyorum. Ev-İş arası 1.5-2 km olduğu için sıralıyı tercih etmedim. Çünkü su sıcaklığı özellikle sabahlar LPG ye geçiş ısısına gelemeyeceği için düz yani eski sistem taktırdım. 3 sefer amorti etti kendini.. Teşekkürler.

ercakmak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü Tüm Yazan Arkadaşlara Teşekkür Ederim

Geçenlerde araba LPG de iken rampa çıkıyordum, kesiklik yaptı gaz yemedi. bende LPG bitti zannettim. Fakt LPG vardı arabada. Gaz veriyorum gidiyor ama bazen kasıyor ve gitmiyordu. Ertesi gün LPG ayarı için ustama gittim ayarın bozulduğunu söyledi ve ayar yaptı ayar sırasında herhangi bir aksilik olmadı.Deneme sürüşüne çıktık aksilik ya yaptı hatta patlama tabir ettiğimiz olayı yaptı.. ( benim LPG eski sistem) dükkan geri döndük ve ayarı tekrar kontrol ettik. Usta ateşleme sisteminde sotun olduğunu söyledi. Bujiler daha yeni idi. tek çare BUJİ KABLOLARI na bakma oldu. Şimdiye kadar hiç Buji kablolarında şüphelenmedik çünkü sabah yada soğukken ilk marş mükemmeldi. Hatta ben hiç Benzine almam diyebilirim. 4-5 derece hava sıcaklığında bile. Fakat buji kabloları nı söküp baktığımızda gördük ki artık yıpranmış orjinal GM idi üzerindiki. Gittim parçacı arkadaştan bir takım USA malı markasını hatırlayamadığım buji kablosu aldım.. Arabanın gidişi dahil herşeyi değişti. MAŞALLAH.
Başında aynı dert yada benzeri olan varsa çok fazla para değil buji kablolarını kesin değiştirsinler..

TEŞEKKÜRLER..

Not: Rolanti düşmesi artık 1000/1 yapıyor oda hidrolik sistemi ile alakalı olacağını varsayarak bu konuyu bitiriyorum. Bol benzinli ve sorunsuz sürüşler. Allah'a emanet olun.

isokal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar km teli sökülünce astra F 96 1.6 16V arabamda rolenti düşüp motor arıza lambası yakıyordu. Araç stop etmeye çalışıyordu.Bostancı özel opel servisine gittim telin orjinaliyle değiştirdim sorun gitti.Başka yerlerden boşuna şüphelenmişim.

erhanbartin@gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aynı sorun 98 model Astra f aracımda var. Konu üzerinden epey zaman geçmiş ama yinede yazmak istedim yanıt gelir diye. Sorun tam olarak nasıl düzeldi?

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Aracınız 1.4 GL , tek nokta enjeksiyonlu modeldenmi Erhan Bey?