Acil YARDIM !!!!!!

opelvectra20CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel vectra A kasa arabamın hararet göstergesi yerinden bile oynamıyor. sizce ne olabilir. aynı zaman da yol bilgisayarı sıcaklık göstergesi F harfini gösteriyor. lütfen acilen yardım edebilir misiniz?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
1000995ie5.jpg
resimde işaretli yerde hararet müşürü var;belki kablosu çıkmıştır,belki de müşürde sorun vardır;yol bilgisayarında da göstermediğine göre problem müşürle alakalı gibi ...

Son düzenleme:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
teşşekür ederim ilgine ama resim koymayı unutmuşsun sanırım
kusura bakmayın demin bağlantıda bir sorun vardı,şimdi düzelttim...

opelvectra20CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana bir sorum olacak bu araba senin mi? eğer seninse düz LPG nasıl sorun vermedi. ve km de kaç kaçıyor bu bilgileri benimle paylaşırsan sevinirim

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
evet araba benim;ben 2006'nın ağustos ayında mikserli brc elegant taktırdım ve hiç sorun yaşamadım;sorun yaşamamak için ;ateşleme sistemin çok iyi olacak ve bujinin tırnağını ya 0.1 mm düşük kulanacaksın yada çift tırnak buji kullanacaksın;bide hava filtersi kutusuna bi yaylı kapak takıyorlar;10000 kmde bir bujiler ve kabloları değişiyor;hava filtesi körüğün de orjinal olursa sorun çıkmıyor...

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet araba benim;ben 2006'nın ağustos ayında mikserli brc elegant taktırdım ve hiç sorun yaşamadım;sorun yaşamamak için ;ateşleme sistemin çok iyi olacak ve bujinin tırnağını ya 0.1 mm düşük kulanacaksın yada çift tırnak buji kullanacaksın;bide hava filtersi kutusuna bi yaylı kapak takıyorlar;10000 kmde bir bujiler ve kabloları değişiyor;hava filtesi körüğün de orjinal olursa sorun çıkmıyor...
abi ne yaptın öyle ya her 10000 km de buji kablosumu değişir kim dedi sana bun:confused:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
abi ne yaptın öyle ya her 10000 km de buji kablosumu değişir kim dedi sana bun:confused:
eğer değişmezse araba lpgde geri tepme yapıyor gaz iyi yanmadığından dolayı;ben en fazla 14000 km kullanabildim ama tavsiye edilen değişim 10000 km ;bide ben hep arabayı benzinde çalıştırıyorum ve 3000 devirde lpgye geçiriyorum;geri tepme yapmamasında bununda etkisi büyük...

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer değişmezse araba lpgde geri tepme yapıyor gaz iyi yanmadığından dolayı;ben en fazla 14000 km kullanabildim ama tavsiye edilen değişim 10000 km ;bide ben hep arabayı benzinde çalıştırıyorum ve 3000 devirde lpgye geçiriyorum;geri tepme yapmamasında bununda etkisi büyük...
walla bu araçlar evet daha önce dediğiniz gibi lpg de ateşleme iiii olması gerekiyo ama bizede geliyor biz bikere değiştiriyoruz öyle dewam ediyo hiç bi sorun çıkarmıyo değşitirdikten sonra. buji kablolarını siz iiii birşy taktırın bence zaten orginali bulunmuyor ve bulunsada çok pahalı