(( acil yardim )) yağ lambasi yandi !!

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halim beyin sorunu çözüldü geçmiş olsun halim beyin aracından yan sanayi yağ filitresiydi recep arkadaşın dediklerine katılıyorum internet sitelerinden parça alırken dikkat ediniz kutuları gm içi yerli anlıyacagınız parça alırken içinide bakınız halim beyin dikkatine! motor yagı her degiştiginde motorsilk katkısını her seferinde kullanmayınız motora kaynak vazifezini görüyor fazla kullanıldıgı taktirde piston sekmanları yapışıp kalır kanıtını 4 tane motor söküldügünde gördük.

motorsilkin problemini aynen bende söyledim usta olmasamda yaşadık gördük hem fikirim buna bor powerda dahildir

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sezgin ustacım haklısın sende söylemiştin ama bi an gaza gelim aldım koruyucu olur düşüncesiyle,sitelerde övgüden geçilmiyo motorsilk hakkında, gaza geldim işte, ama sık sık ta koymuyorum benim arabaya ilk oldu sanırım, olmazsa bi dahada koymam madem öyle zarar veriyormuş, ama ciddi ses falan azaldı, çekişte arttı, yakıtta düştü ister inanın ister inanmayın, inşallah hep böle gider..
bu arada mazot pompası sızdırma yapıyo, yarın ilk iş pompacıya gitcam , bitmiyor yaa anasını satiym bu arabanın derdi yaaa, walla yemiyoziçmiyoz ona harcıyoz artık tüm harçlığımızı, allah büyük sıkıntılardan korusun artık ne diyelim, herkeze tekrar teşekkürler...

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorsilk 150.000 km dayanır zaten..her yağ değişiminde veya sık sık konulmaz ki...bir kere koydun mu yeter..ben daha önceki aracımda faydasını sessizlik ve serilik olarak görmüştüm..bunda daha kullanmadım..

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar recep arkadaşımızın başına gelen aynen benimde başıma geldi..erdinç opel servisin tecrübesi sayesinde arabanın orasını burasını kurcalamadan direk, nokta atışı yağ filtresi değiştirildi ve sorun halloldu..
sizinde başınıza ble bi olay gelirse ilk önce bu işlemi yapın daha sonra diğer yollara yönelin derim..eeeee ne demişlerr usta vaaarrrr, usta vaarrrrr.....
herkeze iyi bayramlar olsun....

Geçmiş olsun Halim bey

Aynı sorun yakın arkadaşımın başına geldi çok masraf çıkardı.

Bu listedeki parçalar Yenibosna'daki özel opel servisinde değişti

1-Yağ pompası
2-Yağ müşürü
3-Yağ değişdi

Fakat aracın yağ lambası sönmedi. Değiştirdiğimiz parçalara ödediğimiz parayamı yanalım harcadağımız zamana mı?
Herkez bişiler söyledi;
-Motor ölmüştür
-Yağ eksiktir
-Motor yağ kaçırıyordur. Hatta her yerinden. Fakat nedense biz yağ kaçan yer bulamadık.

Uzun lafın kısası cebimizden güzel paralar çıktı.

Bağcılar-Güngören Sanayi sitesindeki Er-Dinç Opel'i duyduk ve gittik.

Usta'ya sadece aracın yağ lambasının yandığını Gaz verince yağ lambası söndüğünü söyledik.

Usta direk sorunun ne olduğunu söyledi. Sonra araca baktı ve yağ filitresini söktü.

Ve yağ filitresinin orjinal olmadığını yan sanayi olduğundan yağ basınç kaybı nedeniyle yağ lambasının yandığını söyledi.

Bizde inanmadık. Güldük :D

Sonra orjinal yağ filitresi taktı ve yağ lambası söndü.

Sonra usta bize güldü :D

Biraz uzun bir yazı oldu fakat orjinal parça olduğunu söyleyip yan sanayi parça takan veya internet sitesinde satan kişilere güvemeyin.

Yağ olarakta Dizel aracımın için tam sentetik 0-40 veya 5-30 gibi yağları tercih ediniz.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi karar ver filitreden mi yoksa hortum kaçağından mı

evet arkadaşlar recep arkadaşımızın başına gelen aynen benimde başıma geldi..erdinç opel servisin tecrübesi sayesinde arabanın orasını burasını kurcalamadan direk, nokta atışı yağ filtresi değiştirildi ve sorun halloldu..
sizinde başınıza ble bi olay gelirse ilk önce bu işlemi yapın daha sonra diğer yollara yönelin derim..eeeee ne demişlerr usta vaaarrrr, usta vaarrrrr.....
herkeze iyi bayramlar olsun....

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karar verdim, kesinlikle yağ filtresinin dandik olmasından...