acil yardım vectra b beyin sorunu!!!!

mkuru03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:cry:ARKADAŞLAR GEÇEN HAFTA MADDİ SIKINTILAR NEDENİYLE 2006 ASTRAMI SATIP 1997 VECTRA 2.0 16V CD ALDIM. ARACIMLA 300 KM KADAR YOL YAPTIKTAN SONRA DAHA ÖNCEDE LPG MONTAJI YAPTIRDIĞIM SERVİSTE MONTAJ YAPTIRDIM. AMA MONTAJ SONRASINDA ARAÇ ÇALIŞMADI NEYSE UZUN ARAMALAR SONUCU MOTOR İÇİ KABLO TESİSATININ SICAKTAN DEFORME OLDUĞUNU VE KABLOLARIN SOYULUP TEMAS ETTİĞİNİ TESBİT ETTİK KABLOLARI EL İLE AYRIŞTIRDIK VE ARAÇ NORMAL ÇALIŞTI VE BU TESİSATI YENİDEN SARDIRMAK İÇİN BİR ELEKTRİKÇİYE GİTTİM ARAÇ TESİSATI ÖZEL TESİSAT BEZ BANDIYLA YENİDEN SARILDI. ARACI ÇALIŞTIRDIĞIMIZDA TEKLEME VARDI 2 VE 3 . SİLİNDİRLER ÇALIŞMAKTA 1 VE 4 ÇALIŞMAMAKTA OLDUĞUNU TESBİT ETTİK. VE EN NİHAYETİNDE USTA VE ELEKTRİKÇİ BEYİNDEN GELİYOR AMA BOBİNDEN ÇIKIŞ YOK DEDİLER VE BOBİN SİPARİŞİ VERDİK. BU ARADA BAŞKA ÇIKMA BİR BOBİNLE DENEDİK AMA 1 VE 4 YİNE ÇALIŞMIYOR. BU KEZ BEYİNDE BİŞEY VAR DEDİLER VE BEYNİ SÖKÜP TAMİRE VERDİLER ŞİMDİ BEYNE 400-500 MASRAF GİDER DİYORLAR AKLIMI YİTİRECEĞİM. BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA ACİLL YARDIMLARINI BEKLİYORUM. MEHMET ÖZER KURU mehmetozerkuru@hotmail.com 0.542.2301639

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş durumuna çok üzüldüm aynı sorunu bende yaşadım,azdaha 500 tl verip çıkma tesisat alıyordum ki bi elektrilçi arkadaş kabloları tek tek bantla sardı,dediğin gibi iki tane bujiye elektrik gelmiyordu,bobini değiştiler düzeldi ama çok sıkıntı çekmiştim inş senin sorununda halledilir bu arada kabloları sardırma işçiliği 100 tl verdim.

bence kabloları iyi kontrol ettir,inş beyinden değildir geçmiş olsun..

mkuru03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah kardeş bende sardırdım işte ondan sonra çalışmadı zaten işallah ucuz atlatırım şu zor zamanda. çok sağol ilgin için.

SSGT_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş öncelikle geçmiş olsun,

daha önce benim araç da beyinden arıza yaptı ve yolda kalmıştım stop etti çalışmadı falan, yakınlarda özel bi opel servisinden yardım istedim adam geldi baktı trigiyer kayışı yada beyinden filan dedi ama ben inanmadım çünkü trigiyer yeni değişmişti sonra araç kaskolu olduğu için yetkili servise çektirdim, ilk etapta 1şey yok dediler çünkü servise gittiğimizde araçta sorun düzelmiş gibiydi ve çalışmıştı, sonra araç çalışır durumda önce arıza lambası yandı ve ısınınca stop etti neyse, en sonunda aracın arızasının beyinden kaynaklandığı ve benzini kestiği anlaşıldı ve özel servisin bana verdiği fiyattan daha az bi fiyat (450 YTL ) söylendi bende kabul ettim mecburen, ama bu fiyat beyinin tamiri için değiştirme fiyatı 2.500 ytl idi. yani sölemek istediğim şey önceklikle aracın arızasının ne olduğunu bi servise göstermen, durduk yere onu bunu deiştirme...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beynin çıkma fiyatı 450-500 liradır... tamirine o kadar vermek saçma olur bence onun yerine çıkmasını almak daha mantıklı...

mkuru03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çaresiz kalınca mecbur söktürmüşüzde aldılar bizi kucağa fazla zorlamadan indirseler bari. yine çok sağol kardeş.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica ederim... ama siz genede eğer öle bir fiyat sölerlerse belirtin bunun çıkması bu kadar tamirine o kadar fyat istenir mi diye... geçmiş olsun...

SSGT_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çıkmasının garantisi yok ama tamirinin 1 yıl garantisi var.

oper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar öncelikle aracınızda lpgden önce sorun varmıydı.yoksa bence lpg montajı yapılırken tesisatla ilgili bir hata yapılmış olabilir tekrar kontrol ettirin derim.
saygılar