Acil yardım edermisiniz?

Nefsam

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Video süresince araç bu değişik tepki ve sesleri verirken vites konumu D'de ve ayağınız sürekli frende değil mi?
Eğer öyle ise ve vites konumu N'de iken motordan bu tuhaf tepkileri almıyorsanız sanki sorun şanzımanda olabilir gibi geldi bana...

Nefsam

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Video süresince araç bu değişik tepki ve sesleri verirken vites konumu D'de ve ayağınız sürekli frende değil mi?
Eğer öyle ise ve vites konumu N'de iken motordan bu tuhaf tepkileri almıyorsanız sanki sorun şanzımanda olabilir gibi geldi bana...
Ayağım frende vites konumu d de, vitesi boşa aldığım da düzeliyor tekrar d ye getirdiğim de sıkıntı olmuyor belli bir süre kullandığım da galiba şanzıman ısınınca oluyor yada fazla yük bindirince kimse bilmiyor şanzıman diyip sökmek istiyorlar araya verecekler diye çekiniyorum

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Map sensorunu bi temizleyin, bide turbo selenoid valfinde skintiniz olabilir. yarim kontakda selenoid valfe iyice kulaginizi yanastirin bakalim ses geliyormu

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ayrica aracniz astra j 1.4 turbo zannedersem. Hangi beyin yoksunu ustaya gittiyseniz araciniz tam otomatik tork konvertorlu sanzumana sahip balata olmaz bu sanzumanda. Balata var diyen ustaya sakin gitmeyin. Aracinizdaki dengesizligin nedeni muhtemelen ya turbo selenoid valfi yada kanister valfi.Kanister valfini sokturup ucunu suya sokun ufleyin hava geciyorsa o parcayi degistirin

Nefsam

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Ayrica aracniz astra j 1.4 turbo zannedersem. Hangi beyin yoksunu ustaya gittiyseniz araciniz tam otomatik tork konvertorlu sanzumana sahip balata olmaz bu sanzumanda. Balata var diyen ustaya sakin gitmeyin. Aracinizdaki dengesizligin nedeni muhtemelen ya turbo selenoid valfi yada kanister valfi.Kanister valfini sokturup ucunu suya sokun ufleyin hava geciyorsa o parcayi degistirin
Valla ustam Opel kendi yetkili servisi dedi siz düşünün direk 500 tl şanzıman yağı değiştirdi sonrada düzelmezse ki düzelmedi şanzıman sökülüp gidecek dedi oda 10 bin TL dediler şimdi başka bir ile götürecem ustaya

Nefsam

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Ustam Opel yetkili servisi aradım bu dedikleriniz söyledim bu dedikleriniz şanzıman için de biz yapamayız diyorlar ve şanzıman Balata sıkıntılı diyor değişmesi gerek hala diyor ben en iyisi sanayi de usta ariyim

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Araciniz astra j dogrumu h degil? yetkili servismi ozel servismi h ile j yi karistirmis olabilirler h kasalarda yarim otomatik sanzuman, j kasalarda tam otomatim sanzuman var.J lerde balata yok h larda balata var.