ACİL kumanda kapıları açmıyor

serkan1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın yuyiozen sizin ifadenizle;

"Anahtarı kontağa takıp açık duruma yani ışıkların yandıgı duruma getırıyorsunuz.açık duruma aldıktan 30 sanıye içinde araçla kumanda arasında bilgi transferi var bu sürede kumandanın acma veya kapama dümesine basıyorsunuz sekronizenın oldugunu göstermek için kapı anahtarı bir defaya mahsus kendiliğinden açılıp kapanacaktır böylece işlem tamam"

Sayın yuyiozen ; birincisi ben pili yeni değiştirdim,ikincisi senkronize olduğunun kanıtı olarak kapı anahtarı kendiliğinden de bir kere açıp kapanıyor,yani sizin ifadenize göre senkronizasyon sorunu yok....

Benim sorunum şu ; yukarıdaki işlemlerden sonra bu düzgün çalışma 3-4 gün sürüyor sonra tekrar aynı sorun...sonra hooop yine aynı işlemlerle senkranizasyonu yapıyorum 2-3 gün daha idare ediyor sonra tekrar çalışmıyor...Acaba niye bu şekilde belirli süre sonra senkronizasyon yapmam gerekiyor?

yuyiozen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi bilemiyorum ama büyük ihtimal anahtarın chip inde bir problem var baska bir yorum yaparsam yanlış bilgilendirme yapabilirim...
size azda olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

uyumaz

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
pilini değiştirin emre bey...
Merhaba Opel Astra H 2004 aracım kapılarda sıkıntı yaşıyorum başına gelen yardımcı olur mu.
İki gün önce kapıları kilitledim kumandadan ama işlem yapmadı kapılar kilitlenmedi ama biraz sağdan soldan aynı araç h kullanan arkadaşlarımdan böyle bir şikayet oladığını söylediler neyseki kaputu açıp kutupları sök tak yaptım düzeldi şimdide kilitli açılmıyor neden yapar bunu hiçbir şekilde açılmıyor pilleride yeni kumandanın yardımlarınızı rica ederim teşekkürler

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Opel Astra H 2004 aracım kapılarda sıkıntı yaşıyorum başına gelen yardımcı olur mu.
İki gün önce kapıları kilitledim kumandadan ama işlem yapmadı kapılar kilitlenmedi ama biraz sağdan soldan aynı araç h kullanan arkadaşlarımdan böyle bir şikayet oladığını söylediler neyseki kaputu açıp kutupları sök tak yaptım düzeldi şimdide kilitli açılmıyor neden yapar bunu hiçbir şekilde açılmıyor pilleride yeni kumandanın yardımlarınızı rica ederim teşekkürler

Aküyü sök tak yaptığınız için çalışmıyor olabilir. Normal şartlarda kumandanın pilini değiştirip kontağa taktığınızda, araç otomatik algılıyor. Fakat aküyle ilgili sök tak işlemlerinde eşleştirme yapılması gerektiğini söylüyorlar. Cihaza bağlayıp, bu işi yapan anahtarcılar kolayca yapıyor. Yada uygun opel servisine gösterin derim. Normalde sorunsuz çalışması gerekiyor, belki resetlediyse kendini bu yüzden anahtarı tanımıyor olabilir.