Acil; Jant,Yay taktım Fena Sürtüyo

karakas44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar ;

Arkadaşlar aracıma 16 jant,195/45 lastik ve vogland yay takırdım ve şu an fena sürtüyo arkadaşlar.Çok canım sıkıldı.Acil yardım lütfen.Nerede ve nasıl işlem yaptırabilirim.Yapılan işlemden ziyade,işlemin yaptırılacağı yerde önemli bana göre.Daha önce yaptıran arkadaşlar acil yardım bekliyorum...:help:

Not ;Biliyorum forumda bununla ilgili çok konu geçti ama kimse nerede,nasıl işlem yaptırdığını,tam olarak kaça malolduğunu,tam olarak açıklamadı.Yaptırılan yerde önemli bir konu bence.jantı torna ile işlemek yada çamurluk içlerini traşlatmak yada başka bir işlem için,bu konuyu okuyan herkese yardımcı oluruz.Özelliklede bana :help:

Anil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bnm araklar sürtüyodu aynı ebatta lastik jant ile arka kampanaları tornacıya götürüp traşlatıyorsun ayrıca arka çamurluktaki dodikleri içten traşlatmıştım arabaya 4 kişi biner se zıpladığı vakit sürtüyo onun dışında bişey kalmadı sen tornacıya sorarsan zaten sana o anlatır onlar biliyor bu işi herhangi biyere yaptıra bilirsin ustan falan varsa ayarlar sana onlarda bilir

karakas44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama benim şu an önlerden sürtüyo kimse binmeden.Eminim arkalarda sürtecek.Ayrıca Akşam eve gelmeden bir lastikçi direk lastikleri değiştir başka lastikçide Jantları torna ile alalım dedi.Bu yüzden çok karıştı kafam.Ayrıca bildiğim bi usta yokki :(

B

bymerthan

Bilgi Girilmemiş
arabanın sacıyla oynama derim elindeki jantlar sanırım 50 ofsetli. ozaman sürtme yapar ancak. onları 35 ofsetli olanlarıyla değiştirirsen 17''bile takabilirsin. yada jantlarım kalsın ben sacıyla oynarım dersen. bostancı sanayide crazy car var. orda ufuk ve abisi var yardımcı olurlar. benden slm söle ama:):)

buarada bu araba bostancı köprüsünün altında köşedeki galeride değilmiydi? benmi yanlış hatırlıyorum?

karakas44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın sacıyla oynama derim elindeki jantlar sanırım 50 ofsetli. ozaman sürtme yapar ancak. onları 35 ofsetli olanlarıyla değiştirirsen 17''bile takabilirsin. yada jantlarım kalsın ben sacıyla oynarım dersen. bostancı sanayide crazy car var. orda ufuk ve abisi var yardımcı olurlar. benden slm söle ama:):)

buarada bu araba bostancı köprüsünün altında köşedeki galeride değilmiydi? benmi yanlış hatırlıyorum?

Jantlarım momo corse.Zaten zor buldum.Değiştirmek en son seçeneğim olacaktır.Aracın sacı ile oynamak ikinci son seçeneğim olacaktır.:p Hadi arkadaşlar yadım biraz daha.

İyi hatırlamışsın ama o bir sene önceydi.Artık bende hehehe:D

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön çamurluktaki plastik kısımları içten fön ile ısıtıp biraz dışa çektirince problem ya azalır ya da ortadan kalkar.Opelteam'den Mustafa Bey yardımcı olur.Benim Corsa'da da vardı aynı problem, bu şekilde çözmüştük.

B

bymerthan

Bilgi Girilmemiş
erman abi ben mustafa abiye sorduğumda davlumbazlara sürtme yapıyor dedi. dodiklerle alakası yok dedi. enazından benim arabam için..

karakas44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön çamurluktaki plastik kısımları içten fön ile ısıtıp biraz dışa çektirince problem ya azalır ya da ortadan kalkar.Opelteam'den Mustafa Bey yardımcı olur.Benim Corsa'da da vardı aynı problem, bu şekilde çözmüştük.

Oh beee işte çözen yeri belirten yegane insan.Büyüksün valla.Pazartesi arayıp gideyim bakayım.İçim rahatladı birazcık.:p En azından orada yapılabilecek işlemleri anlatırlar...

B

bymerthan

Bilgi Girilmemiş
Peki sen ne yaptın ? Nasıl giderdin problemi ???

valla bende 45 ofsetli o.z. var 15'' buna rağman sürtme yapıyordu. yaylarımı değiştirdim 4.5cm lik aldım iyice sürttü. mustafa abiye söledim oda davlumbaz sürtme yapar dedi. bende yayları çıkarttım. bende çözüm arıyodum. sonunda sıkıldım ve aracım orjinal corsa yüksekliğinde kaldı:):) buarada mustafa abi dediğim erman abinin dediği yer zaen opel team. sitenin ana sponsoru. ama sorunu maliyeti düşük birşekilde çözersen haberim olsun:):)