Acil.Devir kesme problemi

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar vectra b 98 model 2.0

Sabah arabayı çalıştırdığımda herşey normaldi.

Daha sonra bir kaç yere uğradım stop et tekrar çalıştır falan, hiç bir şey yok.

Akşam eve gelecekken gaza bastığımda araba 4500-5000 devir arasında devir kesiciye girmiş gibi gaz kesti.Bunun üzerine benzinde denedim benzinde de aynısını yaptı.Benzinde bir süre kullandım tekrar gaza geçirdim bir kaç defa düzelirmi diye stop edip tekrar çalıştırdım tekrar denedim hep aynı 4500-5000 devir arasında devir kesiciye girmiş gibi gaz kesti gaz yemedi 4600 4800 devirlerde gibi.

Bu tüp bitmiş ya da benzin bitmiş gibi ya da kesiciye girmiş gibi 4500-5000 devir arasında arabanın gaz yemeyi kesmesinin sebebi ne olabilir?

Yarın ustaya gideceğim boşa masraflarla boş para harcamak yerine daha önce başına bu gelmiş bir arkadaş varsa bilgi alırsam tamirhanede daha net nokta atışı yaparak tamir edilebilir.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eksantrik devir sensörüdür muhtemelen. Araçta geç çalışma ya da çalışmama varsa krank devir sensörüdür sorunlu parça.

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krank devir sensörü yeni değişti 1 ay falan oldu ama değişmesi arıza yapmayacak anlamına gelmez tabi o ayrı mesele.

Arabanın gaz yemesi de sıkıntılıydı bu arızayı yapana kadar.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parça orjinal değilse bozulur. Piyasada çok fazla gm damgalı sahte ürün de mevcut, dikkat edin.

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeter ki ondan olsun başka birşey çıkmasın nasılsa tamircim kendi parçasını taktı 1 ay olmadı değiştrsin taktığı parçayı.

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün forumları araştırdım hep krank devir sensörü ve egzantrik devir sensörü sebebiyle bu arıza olmuş.Elimde bir krank devir sensörü var yarın onu takıp deneyeceğim.