Acil Araba Gaz yemiyor

Navaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar; Arkadaşlar gaza basıyorum araba tutuk tutuk gidiyo dün sirkeleme yapıyodu bu gün biraz azaldı ama gaza basınca hiç eskisi gibi atak değil lütfen yardım edin ustalara göstermeden önce teşhisi beraber koyalım dedim. Bujileri 1 hafta önce yağıyla beraber değişmişti. Neden olabilir ? Yorumlarınızı bekliyorum

gurcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksantirik sensörü arızalı ola bilir genelde arıza yapmaz ama motor kısmına su kaçtıysa yapma ihtimali yüksekdir

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dostum bendede 1.6 vectra comfort var.
a dan z ye herşeyi değiştirdim sonuç sıfır .servis cihaza bağlıyor arıza yok diyor.fakat araba çekmiyor.bazen baya iyi gidiyo ve kısa süre sonra yine çekmiyo. harcamadık para kalmadı.ya araba çok boktan yada memlekette usta yok.

carbon
egr
katalitik
benzin pompası
triger
baskı balata
bujiler
benim yaptırdıklarım

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeğini oksijen sensörünü egr valfini ve rölanti sensörünü güzelce temizlet. bak ondan sonra nasıl gaz yiyor aynı sorun bendede vardı benim sorun rölanti sensöründendi. rölanti sensöründe en ufak problem olsa araba gaz yemiyordu ben gittim tüm sensörleri balata sipreyiyile temizletim bir saatliğine tinere yatıttırdım. araba manyak oldu.

Navaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeğini oksijen sensörünü egr valfini ve rölanti sensörünü güzelce temizlet. bak ondan sonra nasıl gaz yiyor aynı sorun bendede vardı benim sorun rölanti sensöründendi. rölanti sensöründe en ufak problem olsa araba gaz yemiyordu ben gittim tüm sensörleri balata sipreyiyile temizletim bir saatliğine tinere yatıttırdım. araba manyak oldu.

ama rolentide hiç bişey yok gayet iyi bu normal mi?

gurcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sensör arıza yaparsa rolantide de problem olur eger rolentide ses yoksa ozaman bir tek çözüm geliyor aklıma katalisatör arızalı ola bilir çünkü katalizatör arıza yaptıgında araç normalde rolentide sıkıştırmaz ama hareket halindeyken egsozdan cıkaçak gazı boğdugundan hem araç gaz yemez hem ani atak yapmaz hemde istenilen sonuçu vermez katalizatörünüzü kontrol ettirin

Not : Ben tamirci filan değilim sadece kendi aracımı kendim tamir ediyorum bilgilerim ve tecrübelerim ordan geliyor en güzeli servise gidip bir ip ucu elde edip ona göre hareket ediniz ayrıca boşuna para harçamaya gerek yok değişen parca sonuç vermezse tekrar eski parcanızı takdırız ve servisinizle o şekilde konuşunuz tamir olmayan araç için üçret ödemeyiniz ve mutlaka tamirden sonra aşşagı yukarı 10 veya 20 kilometre test sürüçü yapınız bu her türlü arıza için gecerli ve yapılan teknik aksaklıkları giderme işleminde yapılan arıza tespitine göre test sürüşünde onagöre aracınızı zorlayınız

Son düzenleme:

ceyhun0534

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var son teşhis benzin pompası. benim arabam benzinsiz kalmış ve kurumuş dediler ama bittiğini hiç bilmiyorum. bi kaç günlüğüne arkadaşıma vermiştim onda bitmiş olabilir.