Açık öğretimle ilgili.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sonuçlar açıklanmış.

Toplamda 3 dersten geçememişim. 2'ye geçtim mi yoksa bunları geçmem gerekecek mi.

Toplamda 8 ders var 3 dersten kaldık iyi mi D:

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 dersten kaldıysan aynı sınıfı tekrar etmen gerekecek
2 ders kalırsa bir üst sınıfa geçebiliyorsun

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 dersten kaldıysan aynı sınıfı tekrar etmen gerekecek
2 ders kalırsa bir üst sınıfa geçebiliyorsun

Tüh be 8 dersin sınavına tekrar mı girecez şimdi :D

AvO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle şunu belirtiyim Açık öğretimde şu kadar yılda bitirmek zorundasın diye bişey yok.Yani istersen 10 yıl istersen 20 yıl oku :D Yanlız erkek arkadaşlarda 2 yıl üst üste kalınca tecil bozuluyor yada şöyle söyleyim Açık Öğretim Askeriye'ye bilgi veriyor.Bayan arkadaşlarda böyle bir sorun olmadıgından her yıl gerekli ücretleri yatırdıkları zaman devam ediyorlar.Her yıl 2 dersten kalma hakkın oluyor yani şimdi senin 8 dersin var eğerki 6 sını verseydin,2 dersten sorumlu olmak kaydı ile bir üst sınıfa geçecektin ki o zaman seneye 9 dersin olurdu alttan gelen 2 dersle beraber o ayrı :D Ama şuan 3 dersten kaldığın için 1.sınıfı tekrar edeceksin ve sadece veremediğin 3 dersten sorumlusun.Verdiğin 5 ders gitti artık ki artık onların yanında G işareti vardır.Seneye sadece kaldığın 3 dersten sınavlara gireceksin 3'ünü verirsen tertemiz 2.sınıfa geçersin en güzeli bu tabiki ama 1 ders dahi verirsen ilk 2 sınavda geçmeyi garantiliyorsun.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle şunu belirtiyim Açık öğretimde şu kadar yılda bitirmek zorundasın diye bişey yok.Yani istersen 10 yıl istersen 20 yıl oku :D Yanlız erkek arkadaşlarda 2 yıl üst üste kalınca tecil bozuluyor yada şöyle söyleyim Açık Öğretim Askeriye'ye bilgi veriyor.Bayan arkadaşlarda böyle bir sorun olmadıgından her yıl gerekli ücretleri yatırdıkları zaman devam ediyorlar.Her yıl 2 dersten kalma hakkın oluyor yani şimdi senin 8 dersin var eğerki 6 sını verseydin,2 dersten sorumlu olmak kaydı ile bir üst sınıfa geçecektin ki o zaman seneye 9 dersin olurdu alttan gelen 2 dersle beraber o ayrı :D Ama şuan 3 dersten kaldığın için 1.sınıfı tekrar edeceksin ve sadece veremediğin 3 dersten sorumlusun.Verdiğin 5 ders gitti artık ki artık onların yanında G işareti vardır.Seneye sadece kaldığın 3 dersten sınavlara gireceksin 3'ünü verirsen tertemiz 2.sınıfa geçersin en güzeli bu tabiki ama 1 ders dahi verirsen ilk 2 sınavda geçmeyi garantiliyorsun.

İşte bu rahatlatıcı cevap oldu. Teşekkür ederim.
Ama seneye yine 3 ders için bu harçları yatırmak gerekiyor ve 1 senem boşa gidiyor demi?

Ama 3 dersi de geceriz canım inş :D Buralara kadar hiç kitap yüzü görmeden geldik biz :D Üniversite sınavına bile hiç çalışmamıştım 2 sefer barajı geçtim. Çalışsam neler olacaktı kim bilir :D

En son ders çalıştığım ortaokuldu galiba :D

AvO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte bu rahatlatıcı cevap oldu. Teşekkür ederim.
Ama seneye yine 3 ders için bu harçları yatırmak gerekiyor ve 1 senem boşa gidiyor demi?

Ama 3 dersi de geceriz canım inş :D Buralara kadar hiç kitap yüzü görmeden geldik biz :D Üniversite sınavına bile hiç çalışmamıştım 2 sefer barajı geçtim. Çalışsam neler olacaktı kim bilir :D

En son ders çalıştığım ortaokuldu galiba :D

Malesef dediğiniz gibi 1 seneniz boşa gidiyor ve harçları gene yatıracaksınız :S Arada bir dersi daha verseydiniz iyi olurdu ama kısmet :D

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyse canım askerlik düşene kadar devam :D Durmak Yok !