açık hava filtresi yardım

mkemalboz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1.3 essentia açık hava filtresi taktırmak istiyorum hava alışı artarsa performansın artar dediler sizlerden fikir alabilirmiyim. (chip attıracam ama 800 tl dediler onu beklemem lazım biraz)

06GSİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba...bence kutu içi kn filtre tak.daha mantıklı..açık filtre alt deviri öldürür..güzel bi yazılım ile mantıklı olur..

CorsaC31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c 1,4 aracım var açık hava filtresini tavsiye ederim ancak yakıt tüketimi artıyor =) dizel arabadada kullanılmaz zaten açık hava filtresi.benzinlide kullanılıyo oda canımızı yakıo ama değiyo =)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ben k&nnin aldım güzel kaliteli tavsiye ederim performanssa bişey kattığını söyleyemem yakıtta 5.5 aynı kaldı ama her bakımda hava filtresi değişmiyor ordan bir kazancın olur

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
corsa c 1,4 aracım var açık hava filtresini tavsiye ederim ancak yakıt tüketimi artıyor =) dizel arabadada kullanılmaz zaten açık hava filtresi.benzinlide kullanılıyo oda canımızı yakıo ama değiyo =)

Sesi duymak için basılmadığı taktirde tasarruf bile yapıyor ama öyle çok bir etki yok ama şu varki yüksek stabil hızlarda vites küçültüldüğünde yada büyütüldüğündeki o anlık ses fevkeladenin fevkinde :)

Shaguj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.1tuning.net
Bende 1.7 aracımda K&N Kutu içi kullanıyorum, kutu içi filtre kullanmanızı tavsiye ederim.Ayrıca Chip tuningi yazılımları güvenilir bir kişiye en kısa zamanda yaptırmalısınız ;)

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de zamanında çok araştırmıştım; k&n kutu içi filtreyi tavsiye ediyorlar fakat malesef ki maf sensörünü bozduğuna dair iddalar var yağlı filtre olmalarından ötürü. Açık filterede de aynı durum söz konusu. Marka olarak yağsız AEM dry flow öneririm bu filtre açık ve yağsızdır hatta kutusunda no oil işareti bile var :). Dizel araçta sıkıntısız kullanabileceğiniz filtreler yağsız olmalı. Benim bildiğim kutu içi yağsız performans filtresi yok bu yüzden hep aklımdaydı benim de ve aracımı satmadan AEM aldıydım çok memnun kalmıştım 2 günlük bir süre içerisinde. Sesi ve inceden çuflaması çok güzel tavsiye ederim. Satıyorum ben filtremi yedek parça bölümünde ilanı var ama yazdığım filtreyi pazarlamak değil yanlış anlaşılmasın. Biraz araştırırsanız internette hak verirsiniz ayrıca kötü birşey kullanmam çok kılımdır bu konularda. :)

CorsaC31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sesi duymak için basılmadığı taktirde tasarruf bile yapıyor ama öyle çok bir etki yok ama şu varki yüksek stabil hızlarda vites küçültüldüğünde yada büyütüldüğündeki o anlık ses fevkeladenin fevkinde :)
ofofof =) daha bu gece olan olay şu.kuzenimde honda crx var spor araba tek kapı.arac 90 model ama motor olarak muhteşem.kuzendede bendeki hava filtresi var ayrıca egsoz vs. bişiler var =) peş peşe giderken egsozundan alev atarken ben bi off çekiodum ama sonra aklıma dediginiz geldi =) önüne geçtim veee vites düşürdüm :) inanın o an okadar tok ve okadar tatmin edici bi ses çıkarttıki anlatamam =) ve birde benim hava filtresi hazneli oldugundan blow off gibi bir çuflamada duyuyorum genelde :) çok çıkmasada oluo çuf çuf

fatih_ozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ofofof =) daha bu gece olan olay şu.kuzenimde honda crx var spor araba tek kapı.arac 90 model ama motor olarak muhteşem.kuzendede bendeki hava filtresi var ayrıca egsoz vs. bişiler var =) peş peşe giderken egsozundan alev atarken ben bi off çekiodum ama sonra aklıma dediginiz geldi =) önüne geçtim veee vites düşürdüm :) inanın o an okadar tok ve okadar tatmin edici bi ses çıkarttıki anlatamam =) ve birde benim hava filtresi hazneli oldugundan blow off gibi bir çuflamada duyuyorum genelde :) çok çıkmasada oluo çuf çuf

evet vites düşürdüğünüz zaman çıkan ses süper 1.2 twinport var bende bayılıyorum o tok sese ama yakıt biraz fazla oluyor ama o sesin verdiği haz daha güzel :kop: