Abs, tc ve hız km sayacı arizasi

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%90 Abs beyni bozulmuş... 250-300 TL gibi bir rakama tamir ediyorlar..
%10 sensör de sorun var... bunun fiyatını bilmiyorum. zaten TEch2 ile Abs beynine girilemezse %100 beyindir

Geçen sene kurban bayramında aynı olay başıma geldi... Tamir edildi. o zamandan beri bir sıkıntı yok.... Cumartesi Ankara ya gelecekseniz, ben de ön diskleri değiştirmeye gideceğim. Bizim usta yardımcı olur, eğer gidecek yeriniz yoksa...

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun ön sol teker poryası, sensörü veya kablosundadır. ABS beyninden olma ihtimali çok zayıf. Çamurlu veya çok yağmurlu bir yoldan geçtiysen sensör alğılamıyor olabilir.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgileriniz icin cok saolun arkadaslar dun tech 2 ye baglattik abs beynine giremedi usta sorun abs beyninde dedi parado kardesimin dedigi gibi 250 300 tl masraf var diyolar ankarada veya samsunda yaptiriyolarmis bakacaz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:04 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:03 ----------

%10 sensör de sorun var... bunun fiyatını bilmiyorum. zaten TEch2 ile Abs beynine girilemezse %100 beyindir

Geçen sene kurban bayramında aynı olay başıma geldi... Tamir edildi. o zamandan beri bir sıkıntı yok.... Cumartesi Ankara ya gelecekseniz, ben de ön diskleri değiştirmeye gideceğim. Bizim usta yardımcı olur, eğer gidecek yeriniz yoksa...
bugun tekrar coruma donuyorum malesef kalmamiza gerek kalmadi babam 1 hafta sonra ameliyat olacak ondan dolayi geri donuyorum cok saol bilgin icin

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tam tersi %95 sensor veya kaplo pas kir veya yüzük sorunu %5 beyin

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam tersi %95 sensor veya kaplo pas kir veya yüzük sorunu %5 beyin
abi inşallah senin dedigin gibi olur ya ama usta abs beyini diyo cihazla denedi abs sistemine giremiyorum beyin arizali dedi acaba once abs sensor ve kablolarini kontrol edip sonrami beyini soksek

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sol ön tekerdeki abs okuyucusu da olabilir araç sarjda etmiyor olabilir.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
poryadaki okuyucudan bi sökülüp takılsa bile kendine gelme ihtimali yüksek yada kablo hasarı....
asc de ona bağlıdır...

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Butun lastiklerdeki abs kablolarini soktuk on lastiklerdeki abs soketini sokup temizlettim diskleri felan da temiledik ama nafile buyuk ihtimal abs beyni ustamda aynisini soyledi. Sizden ricam bunu yaptirabilecegim bildiginiz bir yer varmi. ankarada tamir eden yerler varmis bilen varsa paylasirsa burdan sevinirim abs beynini soker gonderirim

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar var mı abs beynini yaptırabileceğim bir yer bilgisi olan lütfen paylaşsın..

26yaver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar dun ankaradan gelirken birden bire hız km çubugu sifira indi abs ve tc iptal oldu ama yoluma devam ettim motorda sıkıntı yoktu az ilerledim tekrar duzeldi bu olay 3 defa tekrarladi yarin tekrar ankaraya gidecem babamin rahatsizligindan dolayi acil yardimlarinizi bekliyorum....

Vectralar bildiğim kadarıyla sol ön abs sensörünün sinyaliyle km'yi çalıştırıyor tabii tc de bunlarla alakalı bazen de düzeldiğine göre muhtemelen sensörün kablosunda bi sıkıntı var.