km sayacı ve hız göstergesi çalışmıyor ??

_f_b_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle merhabalar opel astra g kasa 2000 model comfort aracım var aracımın dün durduk yere km sayacı saymamaya ve hız göstergesi çalışmamaya başladı cihaza bağlattım bişi çıkmadı aracı cihaza bağladık hız ölçümü yaptık ölçmedi vakit akşamdı eve dönüyordum çalıştı sonra biraz yol aldım tekrar sıfıra indi çalışmamaya başladı sorunum ne olabilir acaba abs beyni olabilir diyoruz ama abs lambası yanmıyor ve abs sistemi sıkıntısız çalışıyor yardımlarınızı bekliyorum

zannederims

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanziman da sensör var mı ki z16xe motor kodu.bu arada pc po500 arası verdi

zannederims

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanziman da hız sensoru olduğundan emin misiniz.manuel z16xe motorda var mı Emın misiniz. Kusura bakmayin

Son düzenleme:

06ROF68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle merhabalar opel astra g kasa 2000 model comfort aracım var aracımın dün durduk yere km sayacı saymamaya ve hız göstergesi çalışmamaya başladı cihaza bağlattım bişi çıkmadı aracı cihaza bağladık hız ölçümü yaptık ölçmedi vakit akşamdı eve dönüyordum çalıştı sonra biraz yol aldım tekrar sıfıra indi çalışmamaya başladı sorunum ne olabilir acaba abs beyni olabilir diyoruz ama abs lambası yanmıyor ve abs sistemi sıkıntısız çalışıyor yardımlarınızı bekliyorum

Hocam aynı sorun bendede var. Km sayacı ilerlemiyor. Hız göstermiyor. Astra G 2000 Sportive. x20xev motor. Ben Opel Garage'da hacı ustaya gösterdim Poryanın değişmesi lazım dedi. Henüz değiştirtemedim bende.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göstergeden olabilir temassızlık yada gevşeme veya kablo kırılması
poryadan gelen sensör kablosunu göstergeye kadar takip edin
araç giderken aletle beyinden hızı görebiliyorsanız göstergeden olabilir

zannederims

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın gosterge deniyecegim.yine yazarım.