abs lambası

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bugün akşam eve gelirken abs fren lambam yandı garaja çektim kontağı kapatım açtım bir kaç defa bir daha yanmadı araç hareket etmedi yanlız acaba tekrar yanmazsa eğer servise gitmeme gerek varmı ...herkese hayırlı kandiller...

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soketlerde bir sıkıntı olabilir arıza yandığı zaman yolunun üstünde opel servisi varsa bi bağlat tech 2 ye

zeynel_28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
salih kardeş bu soruyu bir kaç günönce bende sordum ama bir ceveap alamadım.ben abs lambası için servise gittim sorunun ön poryodan olduğunu söylediler ve 500 ytl masraf cıkardılar.ikinci bir ihtimalin de beyinden olabilcegiydi oda 1500 ytl baklım ne yapıcaz.şuan oyle kullanıyorum ara sıra yanıyor sönüyor kafaına göre takılıyor.bu arada hatılatayım abs lamban yanınca abs iptal oluyor...

ardacanbolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bugün akşam eve gelirken abs fren lambam yandı garaja çektim kontağı kapatım açtım bir kaç defa bir daha yanmadı araç hareket etmedi yanlız acaba tekrar yanmazsa eğer servise gitmeme gerek varmı ...herkese hayırlı kandiller...
araç hareket edince yanıyosa abs sensörlerinden bir tanesinde arıza vardır, durdugu yerde sürekli yanıyorsa kalıcı arıza olarak kayıt edilmiştir sensörde olabilir modül de..

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim arkadaşlar bugün 12 km yol yaparak iş yerime geldim abs fren ışıgım yanmadı ...eğer yanmazsa göstermeme gerek varmı saygılarımla...

hemelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim arkadaşlar bugün 12 km yol yaparak iş yerime geldim abs fren ışıgım yanmadı ...eğer yanmazsa göstermeme gerek varmı saygılarımla...

hocam benim abs lambası sürekli yanıyordu marş motorunun dişlisini değiştirdim ışık söndü ne alaka bilmem ama düzeldi bence seninkinin bağlantılarında bi temassızlık var hemen o parayı verme

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abs lambaları benim bi ara ömürmü çürütmüştü

önce sol traf arızalandı sol sag sensörleri söküp temizledik yerlerini değiştridik.

2 ay sonra sag yandı yani önceden arıza vereni oraya takmıstık böylece sorunun abs beyninden değil sensörden odlugnu anladık ve şimdiki sag eskiden solda olan sensör değişti.

3 ay sornada digeri arıza verdi ddeğişti.

servise gidip direk dğeiştirmek yerine sag sol yerni değiştirin temizleyip silidirin öle deneyin.

sensör basit bi sisteme benziyor kablo ucunda mıktanıs hemen bozulcak bişi gibi durmuyo. temizletip deneyin bi süre daha gidecegi kesin.