Astra H kasa kalkışta titreme ve gaz yememe

hasatan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar.
2011 model astra h kasa 1.3 cdti aracım
ilk defa
4 mart günü çalıştırdığım zaman arıza lambası (üzerinde anahtar olan araba resmi) yandı, önemsemedim hareket etmeye devam ettim ama araç titreme,sarsılma gibi tepkiler vermeye başladı,kenara çekim istop edip tekrar çalıştırdığımda aynı sorunları tekrar etti.ve araç aşırı yavaş hareket ediyor hızlanmıyordu. Neyse gideceğim yere gidip 1 saat kadar aracı parka çekip tekrar binince sorun yoktu ve arıza lambası yanmıyordu.

ikinci defa
6 martta akşama doğru araca binip eve giderken hata tekrar etti evden bişey aldım onu bırakmaya giderkende aynı hata devam etti.sonra arabayı yaklaşık 10 dk istop edip park edince sorun düzeldi,15-20 dk lık bir yolculuktan sonra tekrar istop edip park edince sorun tekrar oluştu.

aracı sabah işe giderken ve akşam eve dönerken kullanıyorum.gün içinde araç parkta yatıyor.

7 martta ostime servise götürdüm.bilgisayara bağladıklarında gaz pedalı arızası vermişti, ve pedalın değişmesi gerektiğini söyledi ustam.

böyle bir sorunla karşılaşan oldumu hiç.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
baskı balata volan sorunu olabilir klasik 1.3 cdti sorunu corsalarda da aynı

hasatan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata volan sorunu olabilir klasik 1.3 cdti sorunu corsalarda da aynı

fren balataları 2 yıl önce debriyaj balataları 6 ay önce değişti.
ve bilgisayara bağlayıp çıkan hatada gaz pedalı arızası diye çıkıyor.Netten araştırmama göre gaz pedalını değiştirmeden beyni tamir ediyorlarmış,gaz pedalını değiştirmek yerine.her ikisindede çözüm uzun süreli olmuyormuş diye anladım.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Bu problem için sırayla gaz pedalı soketi sökülüp temizleniyor, çözüm olmazsa motor içindeki sigorta kutusu (UEC-Underhood Electronic Center) sökülüp altındaki soketler temizlenip sıkıştırılıyor, o da çözüm olmazsa sol ön teker davlumbazi içinde bulunan motor beyni soketleri sökülüp temizleniyor. Arıza kodu da yanlış hatırlamıyorsam P1120 olması lazımdı.

SAMSUNG-SM-G900A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üzerinde anahtar resmi olan araba lambası immobilayzır lambasıdır aracınızı hiç bir ustaya götürmeden oto anahtarcı sına götürün. Orası problemi çözecektir. Anahtar okuma hatası veriyor. Ya elinizdeki anahtarın bobini düşmeden kaynaklı bobin hatası veriyor araç okumakla okumamak arası gidip geliyor. Öle ise basit değilse aracın anahtarı okuma anteninde genelde eski araçlarda peydah olur ancak yeni modellerde de görülebiliyor. Velhasıl oto anahtar merkezi olan bir yere götürün önce onlar bir baksın. Bende oto anahtarcısıyım nacizane tavsiyem bu yönde.

hasatan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu problem için sırayla gaz pedalı soketi sökülüp temizleniyor, çözüm olmazsa motor içindeki sigorta kutusu (UEC-Underhood Electronic Center) sökülüp altındaki soketler temizlenip sıkıştırılıyor, o da çözüm olmazsa sol ön teker davlumbazi içinde bulunan motor beyni soketleri sökülüp temizleniyor. Arıza kodu da yanlış hatırlamıyorsam P1120 olması lazımdı.

SAMSUNG-SM-G900A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17 marttan motor içindeki sigorta kutusu (UEC-Underhood Electronic Center) sökülüp altındaki soketler sıkıştırıldı , şimdilik bir sorun yok.
teşekkür ederim.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
17 marttan motor içindeki sigorta kutusu (UEC-Underhood Electronic Center) sökülüp altındaki soketler sıkıştırıldı , şimdilik bir sorun yok.
teşekkür ederim.
Geçmiş olsun.

murat-turkey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2012 model opel astra enjoy plus aracıma tüp taktırdım fakat muayenede lpg ve rolanti egzos emisyon değerleri yüksek çıkıyor çözüm olarak ne önerirsiniz.