abs ile ilgili yardım

james_ümit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracımda abs devreye girmiyor pedal vurmuyor ve kızaklama yapıyor ama abs ısığında herhangi bi sorun yok kontağı açınca yanıyor ve bi kaç sn sonra sönüyor yol bilgisayarında da herhangi bi arıza yazısı yok ne yapmalıyım.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
serviste arıza kaydına baktırdınızmı yoksa sadece kendiniz mi kontrol ediyorsunuz.bence mutlaka kayıt vardır sistemde

james_ümit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise gitmedim henüz araba arıza lambası yakmıyor yol bilgisayarında herhangi bir hata yazısı yok herhangi bi arıza olsa yazmaz mı ama dediğim gibi yada müsait bi alan bulup yüksek hızda abs yi gene denicem çakıl bş alanda bastım girmedi devreye ve kızakladı.

erhanerbis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2009 yılında vectra b almıştım aldıktan sonra farkettim abs arasıra devreye girmiyordu. arıza ışığı yanıyordu. 1 aya yakın aradım en iyi ve salam yapan yer neresi diye. kimi tamircileri dolaştım milletin arabasını ellerinde uyduruk bir avometre ile kabloları ittire kaktıra yapmaya çalışaıyorlrdı. tabi güven vermedi kendimde elektronik öğretmeni oldugum için en azından teknik cihazları olsun iterim. sonuçta hem işyeri olarak hemde iş kalitesi olarak ankara ostim uraz otoda yaptırdım. saatlerce ugraşmadı. arabaya 2 tane cihaz bagladılar arıza yerlerini gördüler. abs beynin söküp 9 yerde olan arızayı tespit edip 1 saat içinde tertemiz yaptılar. neredeyse 3,5 yıl oldu ve hiçbir sorun çıkartmadan kullanıyorum hala. eğer orada güveneceğin bir yer yoksa söktür ankaraya uraz bosch car servisine gönder yapıp sana geri göndersinler. çünkü yenisi 2000TL idi o zaman ben 200TL ye yaptırdım. abs beyni minik elektronik smd çipleri olan bir devre herkese yaptırmaya kalkışma yapayım derken iyice bozarlar sonra yenisini almak zorunda kalırsın. kolay gelsin.

erhanerbis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada önce abs sensörlerine baktır derim. bazen ordanda kaynaklanıyor olabilir. arıza ışığı yanmıyor ama abs de devreye girmeyebiliyor.

james_ümit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bende herşey elektronik olarak herşey normal arıza ısıgı falan yanmıyor ilk önce servise gitmrk gerek galibaaa

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belli bir km nin altındaysa devreye girmez..
bas bakalım 50 km de giriyormu girmiyormu..

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer düşük hızlarda denediysen,
hız 10 km altındayken ABS devreye girmez.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim araç kızaklayınca hangi hızda olursa olsun devreye girer.karda denemiştim ordan biliyorum