ABS fren problemi

matgeo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende astra f var.araç absli fakat abs ye bazen geciyor bazen geçmiyor.Absye geçtiğinde ise frenden çok sert bi ses geliyor çaaarrttt diye ve fren tutmuyor ayrıca bütün bunlar olurken ABs lambası da yanmıyor acaba diyorum sorun sadece disklerde mi lamba yanmadığına göre abs beyninde birşey yok diyebilirmiyiz.Lütfen yardımcı olun.Çankırıdayım malum burada çok fazla işten anlayan eleman yok.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşım soğuktan arka fren balataları yapışıyo bazen. küüt diye bises ve gacırt diye bi ses geliyo.

ioztas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Vectra GL var. Aynı problemi 1 aydır bende yaşıyorum. Havalar soğumadan önce ABS ile ilgili hiç bir problemim yoktu. Şimdi arabayı ilk çalıştırıp hareket etmeye başladığımda aynı gacırtı ve küt küt sesleri ile beraber ABS lambası yanıyor.
Araç bir 20m kadar gittikten sonra stop edip tekrar çalıştırdığımda bütün problem gidiyor. Sanırım soğuktan kaynaklanıyor. Ancak normal mi bilmiyorum.

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
Bende Vectra GL var. Aynı problemi 1 aydır bende yaşıyorum. Havalar soğumadan önce ABS ile ilgili hiç bir problemim yoktu. Şimdi arabayı ilk çalıştırıp hareket etmeye başladığımda aynı gacırtı ve küt küt sesleri ile beraber ABS lambası yanıyor.
Araç bir 20m kadar gittikten sonra stop edip tekrar çalıştırdığımda bütün problem gidiyor. Sanırım soğuktan kaynaklanıyor. Ancak normal mi bilmiyorum.

aynı şey bende de var....el frenini çekmeyin...

ve her zaman arabaya binmeden önce alt taraftaki çelik halatlar var...kablo gibi sarkar vectrada...onları güzelce ileri geri yapın 5 dk...sonra düzeliyor...

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
ayrıca küt diye çıkan ses çok önemli bi husus...o arada o teker kitleniyor...aynı zamanda da araba gitmeye çalışıyor...bu durumu yapayıp teker aksamında birşeyler kıranlar var....o teker kitlenme olayı geçmeden sakın zorlamayın

matgeo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim ama benim problem öyle böyle degil felaket bi ses geliyor ABS devreye girince sesi arabanın dışındaki herkez duyuyor mahalleliden utanır oldum.Ankarada felan işten anlayan bi usta varmı tavsiye edeceğiniz adres verirseniz sevinirim.

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç absli fakat abs ye bazen geciyor bazen geçmiyor..

abs ye geçip geçmediğini nasıl anlıyorsun? frene basmak demek zaten abs nin devreye girmesi demek diye düşünüyorum.

LeVeLuP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abs ye geçip geçmediğini nasıl anlıyorsun? frene basmak demek zaten abs nin devreye girmesi demek diye düşünüyorum.
abs li araç kullanan herkes anlar.fren pedalının titremesinden, ekranda yanan abs lambasından...
her frene basınca da devreye girmez ayrıca.

leonss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her frene bastığında ve abs devreye girdiğinde abs ışığı yanarmı_?

matgeo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABS lambası arıza oldugunda yanıyormuş sadece.