Abs + airbag işiği

LABARNA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb. Arkadaşlar,

97 vectra gl arabamin abs ve airbag işigi sönmüyor.araba çalişinca sadece ikisi yine yaniyor. Bu sorun neyden kaynaklanir. Yardimlariniz için
teşekkür ederim.

ardacanbolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunun için aracını tech 2 ye bağlayıp arıza kayıtlarının kontrol edilmesi gerekir, kafadan, görmeden birşey söylenemez.

planner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Işık sistemde bir arıza olduğunu gösterir. Daha önce airbag falan açılmışmı?

LABARNA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce açılmamış

planner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açılmış airbag ve emniyet kemeri gergilerini 2. elde satarken bazı uyanıklar bir şekilde sistem anlamasın diye bir dirençle görünmez yapıyorlar. tehlikeli bir durum. airbag çalışmayacak ama siz bunu anlamıyorsunuz çünkü ışığı yanmıyor. onun için sormuştum.

arızayı anlamak için servise götürmekte fayda var. ihmal etmemeni öneririm çünkü bunlar önemli güvenlik unsurları.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
airbag için soketlerini ve direksiyona bağlı olan döner kontaktör var airbag sargısı onu kontrol ettirin belki sargılar kopmuştur. abs içinse önce varsa rölesi vs. kontrol ettirin tüm sigortaları kontrol ettirin yani daha sonra abs sensörlerini ( tekerlek hız sensörlerini ) kontrol ettirin sorunu bulurlar...

Y

yilmaz1979

Bilgi Girilmemiş
slm, ben 3 hafta önce 2003 model vectra 1.6 comfort aldım. aracımın hava yastıkları gösterge lambası yanmıyor. bilgisayarda kontrol ettirdim. gösterge lambası arızası verdi. opel servisi beni bir oto elektronikçisine yönlendirdi. o sorunu çözemedi. göstergeleri kontrol etti, lambada ve dirençlerde bir sorun çıkmadı. airbag beynindede sorun yok. yazılımından kaynaklanabileceğini söyledi. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim, böyle bir sorunla karşılaşan var mı var ise nasıl giderdi? teşekkürler