ABD Başkanı Biden Bakanlık Araçlarını Yerli Üretim Araçlara Çeviriyor

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
Katılım
31 Eki 2017
Mesajlar
92
Tepki puanı
122
Puanları
33

Biden'ın yeni projesi kapsamında hükümetin satın alacağı araçlara kısıtlamalar getiriliyor. Bundan böyle alınacak otomobillerin en az yüzde 50'sinin Amerika'da üretilen parçalardan yapılması beklenecek. Bu da Amerikan üretimi parçaların ve donanımların fiyatını artıracaktır.
An itibariyle satın alımların ne zaman gerçekleştirileceği hakkında ise net bir bilgi yok.

Bu durumda akla gelen ilk soru hükümetin ve yeni filosunun hangi modeller ile hareket edeceği. Tesla, Ford, GM ve pek çok diğer markanın üretim yaptığı ülkede tüm markalar pastadan pay almak isteyecektir. Öte yandan bu noktada Ford'un Beyaz Saray ile uzun süredir devam eden bir ilişkisi olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Biden'ın yeni hamlesiyle ilgili açıklaması şu şekilde : ''Federal hükümet oldukça geniş bir filoya sahip. Bu filoyu çevreye zararı olmayan elektrikli otomobiller ile değiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu modeller tabii ki Amerika'da Amerikalılar tarafından üretilecek. Karar ile birlikte milyonlarca çalışana istihdam sağlanacağına da inanıyoruz.''

İleri dönemlerde bu tür bir karar hali hazırda üretimde sıkıntı yaşayan otomotiv piyasasını ne kadar etkiler, markalar bu sürece nasıl destek verir hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : https://tr.motor1.com/news/482063/joe-biden-ev-aciklamasi/
 
  • Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Hasip

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Katılım
19 Ara 2007
Mesajlar
20,413
Tepki puanı
155
Puanları
63
En güzel bizim durum, yerli ve milli arabamız hizmete girene kadar ona mı binelim buna mı binelim diye fazla bir sıkıntı yaşamıyorlar, bilinen iki marka (Mercedes ve Audi) arasında seçim yapmaları daha kolay.
 
Üst