99 vectra gt v-max

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşımla iddaalaştık da aracının 250 km yapabildiğini söylüyor. 99 vectra gt modifiyesiz 150 hp. ben 2.5 omegayla gördüğüm son hız 235. cok sinirlendim. cıktı 250 km dedi yaaa. doğru diildir heralde dimi? olmaması lazım

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla banada abes geliyor 230-235 normal. 250-260 normal değil. ney bu ferrarimi. Hem altından rüzgar geçiyor o hıda uçar araba.

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin 2.5 omeganız hem ağır hemde 4ileri otomatik şanzumana sahip. Üstelik aerodinami yüzünden sürtünme katsayısı daha yüksek bir araç. 235 görmesi bile tamamen düz yolda ve rüzgarsız bir havada son derece zor.
Gt ile 250km yaptığını söyleyen kişinin nasıl bir yolda, hangi şartlarda bu sürati yaptığını bilmiyoruz. Hafif bir eğim, arkasından esen bir rüzgar bile bu noktada büyük etki yapar bunu unutmayın. Aracın 5 ileri şanzumanının uzunluğunuda temel kriter olarak alabiliriz. Eğerki hafif bir meyil ve arkadan rüzgar yakalamışsa ve şanzumanda el veriyorsa 250km yi anlık olarak görmesi olası.
Ayrıca hiçbir zaman ben 250km yaptım diyen birisi benim araba 220km yapsa bile bana üstünlük sağlamış olmaz. 1-1.5dk içinde 220km ye tırmaman ve son sürati bu olarak bunu sürdürebilen bir arabayı 10dk uğraşıp 250 km yi zar zorgören bir arabaya tercih ederim.

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin 2.5 omeganız hem ağır hemde 4ileri otomatik şanzumana sahip. Üstelik aerodinami yüzünden sürtünme katsayısı daha yüksek bir araç. 235 görmesi bile tamamen düz yolda ve rüzgarsız bir havada son derece zor.
Gt ile 250km yaptığını söyleyen kişinin nasıl bir yolda, hangi şartlarda bu sürati yaptığını bilmiyoruz. Hafif bir eğim, arkasından esen bir rüzgar bile bu noktada büyük etki yapar bunu unutmayın. Aracın 5 ileri şanzumanının uzunluğunuda temel kriter olarak alabiliriz. Eğerki hafif bir meyil ve arkadan rüzgar yakalamışsa ve şanzumanda el veriyorsa 250km yi anlık olarak görmesi olası.
Ayrıca hiçbir zaman ben 250km yaptım diyen birisi benim araba 220km yapsa bile bana üstünlük sağlamış olmaz. 1-1.5dk içinde 220km ye tırmaman ve son sürati bu olarak bunu sürdürebilen bir arabayı 10dk uğraşıp 250 km yi zar zorgören bir arabaya tercih ederim.

aracım 5 ileri manuel vites. 1490 kg. merak ettiğim şey vectra gt nin düz yolda kolay bi şekilde 250 km yi görebilme olasılığı.

Silverblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-6 sene önce daha genç ve kanımız kaynarken, arkadaşın Maseratisini ben kullanıyordum ve yolda 2.5 Vectra B ile bir süre beraber hızlanmıştık İstanbul Ankara arasında. Sonrasında da beraber radara girip ceza yemiştik.
2.5 Vectra 250-255 görüyor ama bence mantıklı bir sürat değil bu araba için. Yoldaki en ufak bir engebede bile çok yaylanıyor.
2.0 için 250 biraz zor kanımca.

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 5 ileri manuel vites. 1490 kg. merak ettiğim şey vectra gt nin düz yolda kolay bi şekilde 250 km yi görebilme olasılığı.
5 ileri ve manuel oluşu ivmelenme değerini ve uzunluğuna bağlı olarak son sürat değerini iyileştirecektir evet ama ne olursa olsun 250km olağan şartlarda rahat ulaşılacak bir sürat değil aracınız için. Ulaşmaz mı ulaşır ama dediğim gibi bazı etkenler gerekebilir.
Rahattan kasıt 60-80 sn olarak düşünülecekse. Standart bir GT nin 250 km hızı düz yolda rahat bir şekilde gösterme olasılığı ise yok. Ama onunda belli şartlar dahilinde 240-50 arası bir sürat görebileceğini düşünüyorum.

Hemen ekleyeyim Silverblue kullandığın maseratinin modeli neydi acaba? Çünkü ben 2.5 vectra ile yanyana hızlanacak kadar yavaş bir maserati modeli bilmiyorum. Maseratinin en DÜŞÜK!? motoru Maserati Quattroporte 1 Quattroporte II Evoluzione , Maserati 2.24, Maserati Ghibli ve Ghibli Cup versiyonlarında mevcuttur. 2.0L V6 Bi-turbo 290-305 hp standart güce sahip bir motordur Saydığım araçların hiçbirinde limitör bulunmamakta, bırakın limitörü kiminde ASR ve hatta ABS dahi yoktur ve bu araçlar rahatlıkla 250km sınırını aşabilmektedirler. Korkunç tork değerlerini, mükemmel aktarma organlarını, aerodinamilerini ve kilitli differansiyellerini de düşünürsek 1700kg lık bir 88 model Quattroporte nin bile 2000+ model bir 2.5 vectrayı rahatlıkla geçeceği aşikardır.

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abarth arkadaşım konuyu karıştırdın iyice 250 km/h ben yapmadım yaparım da demiyorum. arkadaşım vectra gt si için söylüyo. herzaman için hızada karşıyım aracımıda 1 defa sıkıştırdım 235 km yaptım ve 2.5 v6 omega için az bile bu hız.

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet biraz karışmış ama gerekli cevabıda yazmışım arada. :) Aracınız için 235km normal bir sürattir az değil. ;)
Model
Transmission
PERFORMANCE
Maximum Speed (mph-kmh)
2.5i V6 Saloon5-speed manual142 - 228km
2.5i V6 Saloon4-speed automatic138 - 222km
2.5i V6 Estate5-speed manual137 - 220km
2.5i V6 Estate4-speed automatic132 - 212km
Yukarıdaki tablodan edinimle.
Bu veriler mükemmel test şartlarında yapılmış düz ve kuru yol, rüzgarsız hava verileridir. Burdan yola çıkarak en üstte görülen modelin maximum süratinin 228km olduğunu varsayarsak, sizin aracınızın yaşınıda düşünürsak 235km aracınız için iyi bir değer olarak bile düşünlebilir. 250km görmeniz ise yol şartlarına göre olası diyorum daha ne diyim :)

Son düzenleme:

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendi aracımın teknik özelliklerini biliyorumda.. bana vectra gt nin fabrika verileri de diil kullananların görüşünü almak istedim. bazen hiç uyuşmuyor bu fabrika verileri örneğin wolksvagen caddy nin son hızı 166 olarak gözüküyor ama şirkette kullandığımız caddy 180 görüyor...

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendi aracımın teknik özelliklerini biliyorumda.. bana vectra gt nin fabrika verileri de diil kullananların görüşünü almak istedim. bazen hiç uyuşmuyor bu fabrika verileri örneğin wolksvagen caddy nin son hızı 166 olarak gözüküyor ama şirkette kullandığımız caddy 180 görüyor...
Zaten bunu anlatıyorum. Adamlar düz yol ve mükemmel şartlarda tet ediyor. 166km yapıyor, bizim kullandığımız şartlar değişken olduğu için her zaman fabrika verisinin üstünde bir değer elde edebiliyoruz. Zaten bütün otomobiller fabrika verilerinin üstünde değerleri yer yer görebilirler bu normal. Ben birçok arabayı test etmiş, halen test eden birisi olarak kullandığım onlarca araçtan edindiğim tecrübeye dayanarak sana bunu söylüyorum. 156hp Vectra GT kullandım Tem de max süratimiz 230-40 arasında seyretti, 210 da tırmalandığımız yerde oldu zırt diye 230a çıktığımız yerde oldu. Bu yüzden şudur budur diyemeyiz.