98 ve 99 vectra Gt arasında fark var mı ?

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese meraba, dün ilginç bişey duydum ustadan.
İki gündür internette cevabını arıyorum, bişey bulamadım.
Bilen arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok memnun olacam.
vectra B kasa gt 98 model ile 99 model arasında şu saydığım farklar gerçekten var mı?
1- Şanzıman farkı 99 modelde f 25 varmış ?
2- Motorda ufak tefek farklılıklar mesela 99 da motor balansı (neyse ben anlayamadım ama)
birde ısıtmalı deri döşemeli koltuk ve xenon far olan gt ler bunlar ?

şimdiden çok teşekkür ederim. bu farklılıklar varsa, farklılıkları gösteren linkide paylaşır mısınız

ardacanbolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman farkı opsiyonel olabilir, koltuk ısıtmada opsiyon aracı alırken sunulan farklılıklar bunlar... hepsi aynı genel donanım olarak.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 modellerin bazılarında simtec 56.5 olan beyinler üst modeliyle deişti... yeni model beyin kullananlarda 2 tane balans diski var eski modellerde 1 tane var... xenon olan gt ben daha görmedim belki opsiyon olarak verildiğini düşünmüyorum... koltuk ısıtma ve deri döşeme hakkında fikrim yok ama f25 şanzuman olduğunu düşünmüyorum... f25 çok daha uzun bir şanzumandır 98lerdeki f18cr den sonra f25 ile o araba eskisi kadar yürümez...

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için çok teşekkür ederim.
bu özellikler araca ne kadar değer katıyor performans olarak, yazılımın yeni olup olmadığını ve balans diskinin iki tane olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ?

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için çok teşekkür ederim.
bu özellikler araca ne kadar değer katıyor performans olarak, yazılımın yeni olup olmadığını ve balans diskinin iki tane olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ?
aradaki fark yazılım farkı değil. beyinler farklı... performans olarak farkı olmaz... yeni olan simtec 71 olması lazım bu beyinlerde chip tuningde daha geniş bir rangede oynama yapabilirsiniz simtec 56 ve türevlerinde bu biraz daha kısıtlıdır ama orjinal programların fark olduğunu sanmıyorum... 99gtlerin bu yeni beyinleri ve motor balans millerini kullanıp kullanmadığından emin değilim ama eğer kullanıyorsa fazladan 1 tane balans diski daha ağır volan gibi düşünülebilir pratikte,bu da 98in biraz daha atak olmasını sağlar... sahibinden.comdan baktığım bütün gtlerin motor eski tip x20xev motordu... deri döşemede hiçbirisinde yoktu... hem deri döşemeli olup hemde motor kısmı görünen bir vectra gt göremedim, onun için deri olanlar hakkında motor olarak fikrim yok ama büyük ihtimal deri sadece opsiyondur...

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ne kadar 98 ve 99 gt ilnı varsa hepsine baktım, görünürde zaten nerdeyse vida farkı yok bazılarında ısıtmalı deri koltuk filan gördüm bende opsiyonel olabileceğini düşündüm ama bi kaç ilanda sis lambaları farklı olanlar gördüm linkden bakın isterseniz

http://www.sahibinden.com/110_000_km_de_1999_model_2_0_gt_vectra-66WQQaXQQ14605109WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/vgt_gt_gt_gt-58WQQaXQQ14259243WQQpXQQdisplayitem
bunların 2side orjinal değil... ilki belki özel istekle gelmiş olabilir... avrupada gsi larda takılan irmscher tampon var üstünde sadece... 2. ilandaki araba ise sonradan makyajlı hale getirilmiş... ön ve arka tamponu deiştirmiş ve cdxlerin xenonlarını takmış... ben motor olarak sölemiştim göremedim diye bunların motorlarının fotosu yok... ama biraz araştırdım baktım 99 ve 98lerin motorları aynı hiçbir farkı yok... 99larda da 98lerdeki simtec 56.5 beyin var... motorlarında fark yok...

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorlar hakkında bi bilgim yok ancak ısıtmalı koltuk ve deri döşeme, opsiyonel olarak isteniyo fabrikadan, bende 98 vectra cd var, ısıtmalı koltuk ve deri döşeme orjinal olarak var, bir çok cd de bu donanımlar yok.

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkür ederim.
konu hala güncel teknik bilgisi iyi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G Sportive (gsi) larda 98 ve 99 model arasında şanzuman ve beyin farkı var.B kasa Gt lerde Türkiye için modlanmış bir x20xev sonuçta.Vectra için direk bir bilgim yok ama dediğim gibi böyle bir değişiklik Astra da yapılmıştı ve muhtemelen b kasalarda da sözkonusu olabilir.