98 omega isitmayan kalorifer

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Illallah dedim artik anlayan varsa anlatsin.petek yenisi ile orijinal olarak değişti.rölantide soğuk , gaza basar devri yükseltirsen eh işte sicak. Sicak su radyatörden önce peteğe verildi . Sistemi ve parçalari bilen varsa allahaşkina anlatsin biktim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Termostat kaçırıyor olmasın. Yoksa bu arabaların kaloriferleri iyidir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolantide soğuk gaza bastığınızda ısıtıyorsa devirdaimden dir başka bişey yapmaz bunu. motordaki sıcak su gaza bastığınız zaman anca geliodur peteğe. devirdaimi kontrol ettirin.

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler en kisa zamanda sonucu yazicam

hakanaydın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili omeganv6 uzun zamandır rastlıyorum senin kalorifer konulu mesajlarına hala çözemedin. şunun şurasında üç ay kaldı kışın bitmesine sık dişini, seneye kışbaşında satar kurtulursun :))

hipokratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostat

Aynı sorunu yaşamış biri olarak termostat diyorum.Termostatın değişmesiyle sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
11191_1_1.jpg

KALORİFER RADYATÖRÜ

Kalorifer radyatörü aracın için ısıtmada kullanılır. Kalorifer radyatörü orta konsolun içinde bulunur, ısınmış antifrizin bir kısmı bu radyatörden geçirilir. Hemen arkasında bulunan küçük elektrik fanı çalıştırılınca aracın içi ısıtılmış olur..

cool1.gif

coolov.gif

Son düzenleme:

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güçlü bir fan sesi alabiliyormusun arabanın içersinden eğer alamıyorsan termostat açmıyordur. yok eğer fan sesi geliyorsa bir kelebek var yön valfi olarakta çalışır muhtemelen o çalışmıyordur yani fanın üflediği havanın önündeki perde tam açılmıyordur.

KARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.edizce.com
Aynı sorun bende de var, motor ısısı 95 olsa bile kalorifer çok ılık donuyoruz arabada.
kronik sorunmudur nedir bu, ustanın yolu göründü bize de. Ayrıca bir sorun daha var,
hava 10 derece ve altında ise uzun yolda motor suyu sıcaklığı 80'ne zor geliyor, haliyle kalorifer buzz.