97 vectra b 1.6 bobin patlaması

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba uzun zamandır aracımla ilgili pek bi sorun yaşamıyordum bobin değişimleri dışında.bugün artık bardağı taşıran son damla oldu yani.
ben bu aracı 1 buçuk yıldır kullanıyorum ve bugün ki dahil 5. bobini değiştirdim artık.araçta arıza lambası sadece sekonder hatasından yanıyo ancak nerdeyse her ay bobin değiştirir oldum.
hani kablolara yada bujilere bişey olsa ateşleme sisteminden dicem ama hepsine baktırdım sıkıntı olmamasına rağmen sürekli bobin değiştiriyorum.
yardım edin lütfen

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayda bir bobin arızası aşırı anormal bi durum.Bujilerde sorun yok demişsiniz. Bujilerde kararma olmuyormu bobin yandığında? Bujiler buji kabloları ve bobin orjinal mi kullanıyosunuz markası nedir.Ayrıca LPG ayarını kontrol ettirin derim ;)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg nin elektrik bağlantılarına bir baktırın ve bobini mutlaka orjinal alın

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
lpg nin elektrik bağlantılarına bir baktırın ve bobini mutlaka orjinal alın

Tolga araçta LPG varsa orijinal bobine garanti vermiyorlar eğer bir sorun olursa kaldır çöpe at... bunu da göze almak çok zor. Ben alamadım şahsen. Çakma marka kullanıyorum :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bobin devamlı arızalanıyorsa bence sorun bujilerde

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg montajı esnasında bobinden ateşleme için kablo alınıyor. onu açıp farklı yerlerden alsınlar. birde buji kablolarını orijinal ile değiştir. birde bujiler %99 çift tırnaktır. ustalar orijinali bu derler sen tek tırnak taktır. %99 problem çözülecektir.

tabiki arabada lpg varsa bunlar geçerli :D

eğer lpg yoksa direk bujileri değiştir işlem tamamdır

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
lpg montajı esnasında bobinden ateşleme için kablo alınıyor. onu açıp farklı yerlerden alsınlar. birde buji kablolarını orijinal ile değiştir. birde bujiler %99 çift tırnaktır. ustalar orijinali bu derler sen tek tırnak taktır. %99 problem çözülecektir.

tabiki arabada lpg varsa bunlar geçerli :D

eğer lpg yoksa direk bujileri değiştir işlem tamamdır

Vay güzel kardeşim çok güzel bir konuya değinmişsin yeminle bu buji işini bir türlü çözemedim bende benim aracım da dört tırnak vardı... onu yerine iki takıldı... oda olmadı... sonra tek tırnak oldu... bunun hangisi olduğunu bende bir türlü anlamadım gitti... benim araç arkadaşın araç kadar gaddar değil beş yıllık zaman için de 3 bobin oldu benimkisi :=)

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla dediklerinizi okudukça bunu da yaptım onu da yaptım diye diye okudum yani.
öncelikle araç lpgli ve bujiler tek tırnak
bobin orjinalde kullansam çakma da kullansam patlıyo ya da ölüyo diyeyim
lpgnin kablosuna baktırdım bana kontaktan alındığını söylediler şasenin.
artık gerisini siz hesaplayın bıktım ama traji komik bi durum yani :) daha da seçenek sunabilecek biri war mı ya da getir bir de ben bakayım diyen walla nerede olursa olsun götürürüm yani

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay güzel kardeşim çok güzel bir konuya değinmişsin yeminle bu buji işini bir türlü çözemedim bende benim aracım da dört tırnak vardı... onu yerine iki takıldı... oda olmadı... sonra tek tırnak oldu... bunun hangisi olduğunu bende bir türlü anlamadım gitti... benim araç arkadaşın araç kadar gaddar değil beş yıllık zaman için de 3 bobin oldu benimkisi :=)
abi benim tecrübemde hep tek tırnak en üst sorunsuz karşılaştım. bilgine
walla dediklerinizi okudukça bunu da yaptım onu da yaptım diye diye okudum yani.
öncelikle araç lpgli ve bujiler tek tırnak
bobin orjinalde kullansam çakma da kullansam patlıyo ya da ölüyo diyeyim
lpgnin kablosuna baktırdım bana kontaktan alındığını söylediler şasenin.
artık gerisini siz hesaplayın bıktım ama traji komik bi durum yani :) daha da seçenek sunabilecek biri war mı ya da getir bir de ben bakayım diyen walla nerede olursa olsun götürürüm yani

vay arkadaş. o zaman şöyle yapın lpg ciye gidin lpg ecusunu iptal etsin. yani lpg bağlantısını komple iptal etsin ve aracı benzinde kullanın. yine sorun olacaksa (ki sizin denemeniz daha kolay olur çünkü çok kısa sürede patlatıyo) aracın benzin de sıkıntısı vardır. ama lpg yi ecudan iptal etmesi lazım çünkü ecu bağlantıları kalır kısa devre veya düğmeden kapatırsa yine lpg ecusu üzerinden çalışır araç. bence bu şekilde bir deneyin