95, 98? Oktan Hakkındaki Gerçekler!..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size soyle bir şey de ben ekleyeyim; 150 cc hacminde bir scooter ım var. az da olsa performans almak adına arada sırada total den 97 , kimi zaman da diger firmaların 98 oktan benzinini kullandım. fakat yukarıdaki yazıdada belirtildiği gibi yanma olayı yavaş oldugundan mıdır nedir, motorum subab dagıttı. pıston sekman hepsi dağılmış.

ustam sordu benzın ne kullandın, nerden aldın diye.. arada 97 98 kullandıgımı soyledim. 95 den baska bırsey kullanmamam gerektıgını, motora hararet yaptırdıgını ve bu sorunu açtıgını soyledi.

olay meydana geldıgınde otobanda gıdıyordum tabi hızım 100 cıvarı idi. motor yakamadı muhtemelen benzini gerektiği kadar hızlı. dolayısıyla boyle bır sorun meydana gelmiş olabilir...

aklınızın ucunda bulunsun. eski kafalı olun , 95 ten vazgecmeyin.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu açan arkadaş 23.12.2007 tarihinde açmış ve bu konu sabitlenmiş
iyi güzel fakat;

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=1332&page=7&highlight=oktan

burdaki konu ya kendisi 10.06.2008 tarihinde mesaj yazıyor ammavelakin konunun açılış tarihine hiç bakmadan ben koymuştum aynısını diyor halbuki bu konu17.09.2006 da acılmış yayınlanmıştı.

üzgünüm ama Any1sT0pMe
o konunun acıldıgı tarihte siz üye bile değildiniz Foruma...

bilginize....

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu açan arkadaş 23.12.2007 tarihinde açmış ve bu konu sabitlenmiş
iyi güzel fakat;

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=1332&page=7&highlight=oktan

burdaki konu ya kendisi 10.06.2008 tarihinde mesaj yazıyor ammavelakin konunun açılış tarihine hiç bakmadan ben koymuştum aynısını diyor halbuki bu konu17.09.2006 da acılmış yayınlanmıştı.

üzgünüm ama Any1sT0pMe
o konunun acıldıgı tarihte siz üye bile değildiniz Foruma...

bilginize....

LND olabilir ama ben burdakini hatırlamyorum aramada yapmıştım aLıntı diye yazıyor zaten bu dökümanı obitet den indirip foruma koymak istemiştim yani olay bu ama yanlışlık varsada kusura bakmayın madem öyle gereği yapılsn... kolay gelsin...