94 km hıza 319 TL ceza

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Hadımköy bağlantı yolunda 94 km hızla radara girmişim, 319 TL ceza yollamışlar, aman dikkatli olun ,benim en zoruma giden hızın aşırı olmaması ve cezanın meblağı, insaf asgari ücretin 600-700 TL olduğu bir ülkede radar cezasına bakın, hee 150 200 km ile gidersin o zaman yollasınlar bu hıza bu ceza cok

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi bence üzülme, benim pedere de 70km hız için 319TL yazmışlar :(

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence araştırın 319 lirayı neye dayanarak yazıyorlar.Çünkü 254 liramı ne ceza yemiştim 178 km ile radardan.Ama araçlı radardı tabi.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence araştırın 319 lirayı neye dayanarak yazıyorlar.Çünkü 254 liramı ne ceza yemiştim 178 km ile radardan.Ama araçlı radardı tabi.
bilmiyorum fotoğraflayıp yollamışlar 94 km yazıyor foto ekranında 319 tl de ceza her ne olursa olsun cok para içim acıdı şehir içi hız limiti nedir 50 mi 70 mi onda bile kararsızım

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer yolunuz düşerse o yolda tabelalara dikkat edin.Uyarıcı bir tabela yoksa olmadığını cep telefonundan videoya çekip ispat edin ve itiraz edin.Bir de radar cezası 319 lirayamı çıkmış nasıl bir ceza bu.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer yolunuz düşerse o yolda tabelalara dikkat edin.Uyarıcı bir tabela yoksa olmadığını cep telefonundan videoya çekip ispat edin ve itiraz edin.Bir de radar cezası 319 lirayamı çıkmış nasıl bir ceza bu.
evet mantıklı ama nerede oldugunu kestirmek mümkün değil ki adam hadımköy bağlantı yolu demiş ama neresi ben yalıköye denize giderken o yolu kullanıp hadımköyün içinden geçmiştim yani yol baya uzun kim bilir nerede girdik radara 319 meselesi bana da tuhaf geldi 200 le girsem 1000 tl mi ceza ödeyecektim merak ediyorum

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Cengiz. Şehiriçi hız limiti aksi bir işaret olmadığı ürece 50 Km/h. bağlantı yolları ve bulvarlarda 70 Km/h olarak uygulanıyor. Hız limiti için % 10 - % 30 gibi değerler var. Fazla sürat ile aşırı sürat arasındaki fiyat oldukca farklıdır. Senin hızın fazla süratli değil de aşırı süratli olarak değerlendirilmiş.

Yeni trafik cezaları 2012 ve trafik cezaları nereye ödenebilir?

2012 yılbaşından itibaren trafik cezalarına zam geliyor, avrupa birliğine uyum ve trafik kazalarını azaltma amaçlı uygulanacak yeni trafik cezaları 2011 yılına göre yaklaşık yüzde 20 daha fazla artacak.
Zamla birlikte kırmızı ışık ihlali yapanlar 154 lira, yasak yerlere park eden sürücüler de 72 lira ceza ödeyecek.
İzin alınmaksızın araca reklam, yazı, resim, ilan, flama ve bayrak takanlar ve araçta sesli, ışıklı donanım bulunduranlar 72 lira ile cezalandırılacak.
Araçların muayene süresini geçiren sürücüler ile servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullananlara da 72 lira ceza uygulanacak.
Sürücü belgesi almak için yanlış bilgi veya sahte belge vermenin cezası 814, araç kullanırken sürücü belgesini yanında bulundurmamanın cezası 154, sürücü belgesi olmadan araç kullanmak ve sürülmesine izin vermenin cezası da 320 lira olarak belirlendi.
Kamyon, otobüs ve çekicilerde takograf, taksilerde ise taksimetre kullanmayanların cezası da 319 lira olarak tespit edildi.
Tescil belgesi, trafik belgesi ve tescil plakalarını araç üzerinde ve uygun durumda bulundurmadan trafiğe çıkanlara 72 lira ceza verilecek.

Ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarını şartlarına uygun olmadan araçlarda bulunduran ve bu cihazları vatandaşların huzurunu bozacak şekilde kullananlara da 72 lira ceza verilecek. Park yerlerindeki araçlardan yetkisi olmadığı halde park ücreti alanlar ile karşıdan karşıya geçişlerde işaretlere riayet etmeyen yayalara da 72 lira ceza yazılacak. Toplu taşıma araçlarında sigara içmenin cezası da 82 liraya yükselecek.

Hız sınırını aşanlar
Hız sınırlarını yüzde 10′dan yüzde 30′a kadar aşanlar (yüzde 30 dahil) 154 lira, yüzde 30′dan fazla aşanlar da 319 lira ceza ödeyecek.
Hız sınırlarını tespite yarayan cihazların yerlerini belirleyen veya sürücüyü ikaz eden cihazları imal veya ithal edenler bin 965 TL ile 3 bin 278 TL, bu cihazları araçlarında bulunduranlar da bin 305 TL ile bin 965 TL para cezası ödeyecekler.
Gerekli yerlerde hızını azaltmayan, öndeki aracı güvenli bir mesafeden takip etmeyen, sağa, sola dönüş kurallarına uymayan ve emniyet kemeri takmayan sürücüler 72 lira para cezasıyla karşılaşacak.
Geçme kurallarına uymayan ve geçmenin yasak olduğu yerlerde geçen ve trafiği aksatacak veya tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştiren sürücülere 154 lira ceza verilecek. Şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymayanlara da 72 lira ceza yazılacak.
1 ocak 2012′den itibaren yeni trafik cezaları aktif olacak, trafik cezalarınızı ilçe trafik emniyet müdürlüktelerinden veya ptt şubelerinden yatırabilirsiniz.
Trafik cezaları ibraz edildikten sonra 15 gün içerisinde , ceza ödenirse yüzde 25 indirim uygulanıyor.

http://www.gercekportal.com/2011/11...ri-2012-ve-trafik-cezalari-nereye-odenebilir/

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ceza yenen yer bağlantı yolu olduğu için hız sınırı 70 km/h olmalı (genelde radarları otoyol çıkışındaki bağlantı yollarına kuruyorlar). 70 Km ye %30 ilave edersek 91 km olur, sen 3 km farkla %30 u aştığın için 154 TL yerine 319 TL cezaya çarptırılmışsın. Artık olan olmuş bari erken yatırda %25 indirimden fazdalan (yaklaşık 240 TL).

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol Savaş abi bugün yatıracağım cezayı indirimden faydalanayım dediğin gibi