8 güzel ve 8 dahi

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bİşey dicem belki bir cogunuza cok sacma gelcek ama benim cok hosuma gitti program.basarısı yada bilgilendirmesi hiç önemli değil.ama program cok eglenceli ve komikti.denk geldim izledim ve gercekten cok güldüm:D
ayrıca kızlar asanın üstüne cıkıyomuş dans eidyomuş ahlak dısıymış...bunları yapanlar zaten yapcaklarını bilerek cıkıyolar orayayani hepsi bu işi kabullenmiş.Bence bir cok magazin programından daha eylenceliydi(en güzel kısmıda erkeklerin vücutcuyla poz vermeleriydi:))

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kızların bu kadar salak olmaları neden bu kadar anlaşılmaz geldi size bilemiyorum. Ben Jay Leno'nun sokak röportajlarını izliyordum CNBC de 2000 falandı sanırım. Orda Jay Leno amerika daki 20 yaş civarındaki gençlere (güzel çirkin demeden) genel sorular soruyor. Bu program çerçevesinde yapılan ankette amerikalı gençler almanya nın avrupa da, çin in asya da ve Avusturalya nın dünyanın güney yarım küresinde olduğunu bilememişti. Türkiye de bir dönem önce bir politikacı tarafından "küçük amerika" diye övünülerek anlatıldığına göre, bizim "güzel gençlerimizin" başbakanları bilmemelerinde şaşılacak birşey yok.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakan'dan Güzel ve dahi'ye engel

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu RTÜK'e başvurarak, Show TV'de yayınlanan "Güzel ve Dahi" adlı programın yayından kaldırılmasını istedi.

Çubukçu, Show TV'de yayınlanan "Güzel ve Dahi" adlı programın "isminden, duyurularına ve formatının detaylarına kadar cinsiyet ayrımcılığının en kaba halinin tezahürü olarak ekranlarda yer aldığını" bildirdi.

Çubukçu RTÜK Başkanlığı'na gönderdiği yazıda, "Söz konusu yarışma programı, kadınların medyadaki olumsuz ve küçük düşürücü imajlarının temsilinin bir örneği konumundadır" dedi.

Çubukçu, Show TV'de 7 Temmuz'dan itibaren yayınlanmaya başlanan "Güzel ve Dahi" adlı yarışma programının "kadınların medyadaki olumsuz ve küçük düşürücü imajlarının temsilinin bir örneği" olduğunu vurguladı.

"GÜZEL VE APTAL KADIN KLİŞESİ YENİDEN ÜRETİLİYOR"

"Güzel ve aptal kadın" klişesinin medya tarafından söz konusu program aracılığıyla yeniden üretildiğini kaydeden Çubukçu, "Güzel ve aptal kadın klişesi, medya tarafından bu program aracılığıyla yeniden üretilmekte, zeki olmak erkeklere, güzel ve akılsız olmak kadınlara atfedilmekte, bu iki nitelik birbirinin karşıtı olarak temsil edilmektedir" dedi.

BAZI TV PROGRAMLARINA DURDURMA

Tüketiciler Birliği'nin, televizyonlarda yayımlanan bazı programların yayınının durdurularak yayıncı kuruluş hakkında cezai işlem yapılması için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) başvurduğu bildirildi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Vekili Üstün Bol, yaptığı yazılı açıklamada, yaz aylarında hiçbir etik kaygı taşımadığını savunduğu yarışma programları ile dizilerin ekranları kirlettiğini ve benzeri programların da yayına başlayacağının anons edildiğini belirterek, birçok televizyon kanalında yayımlanan bu tür programların, çocukların
ve gençlerin kişiliği ile cinsel gelişimini olumsuz etkilediğini öne sürdü.

Bol, söz konusu programların, ''toplumsal ve kültürel altyapı ile örf ve ananelerle örtüşmediğini, içeriklerinin de Anayasanın ruhuna aykırılık oluşturduğunu'' vurgulayarak, ''Bu programları hazırlayanlar ve yayımlayanlar anayasa suçu işlemektedirler'' dedi.

Üstün Bol, RTÜK'ü bu programları yayımlayan televizyonlar hakkında yasal işlem yapmaya, bu tür programların yayınını durdurulmaya çağırarak, yeni yayına girecek programların da engellenmesini istedi.

Bol, söz konusu programları şöyle sıraladı:
''Kanal D'de yayımlanan Magazin D, Canlı Canlı, Genç Magazin; Show Tv'deki Güzel ve Dahi, Uçan Kuş, Pazar Keyfi; ATV'deki A Magazin ve Özel Hat; Star TV'deki Star Life ve Zoom; Kanal 1'deki Hey Canlı, Magazin Pazar, Renkli Dünyalar ve Magazin 1 ile Fox TV'deki Dobra Dobra ve Bizden Kaçmaz.''

Üstün Bol, başvurularında, Show TV'de önümüzdeki günlerde yayına girecek olan ''Biri Bizi Gözetliyor'' ile Fox TV'de yayına girecek olan ''Hasret Bitiyor'' isimli programların yayınına izin verilmemesini de talep ettiklerini bildirdi.

:mad::mad::kop:

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bbg yi bekleyin formu doldurdum.eğer girersem destekleyin mesajlarla olsun taksiye çıktığımda olsun :)

Üstün Bol, başvurularında, Show TV'de önümüzdeki günlerde yayına girecek olan ''Biri Bizi Gözetliyor'' ile Fox TV'de yayına girecek olan ''Hasret Bitiyor'' isimli programların yayınına izin verilmemesini de talep ettiklerini bildirdi.

:mad::mad::kop:
Burak,biri bizi gözetliyor un yayınına izin verilmemesini talep etmişler.
sonuç ne olur sence.:D

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çok güzel bi yorum yapardım ama sitedeki bayan arkadaşlara karşı ayıp olur...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 embesil ve 8 dahi :)

sarışın dalgalı saçlı bi tip war şuanda tv de aşırı embesil.