75 tl lik lpg le 250 km gitti :(

raptor_98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben artık hesabını yapmıorum kırmızı yandımı 30 50 bişeyler atıom bıdaha yanana kadar yapıştır :) şunuda belirteyim 5 te 70 le gıderken dewır çok düşükse oda yaktırır.fazla dewir yaktırır ama çok düşük dewirde yaktırrır ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar LPG ye sıcak bakmadığım için LPG tüketim değerlerini de fazla bilmem, tüketim değerleri hakkındaki bilgileri siz kullananlardan duyarım o kadar. Malüm bazı kullanıcılar LPG yi göklere çıkarıyor, bazıları da önermiyor. Ben pazar günü İzmir Ankara arasında 100 km de 8 litre benzin tükettim (Araç 1998 model benzinli Vectra B 2.0 GLS, üzerinde 4 adet kış lastiği var). Senin hesabına göre orantılarsak 250 km de 20 litre benzin yaktım. 20 litre x 4 TL dersek ben de aynı mesafede 80 TL lik yakıt tüketmiş oluyorum. Soğuk hava koşulları, genellikle de 2500 ve üzeri devirlerde yolculuk yaptığım göz önüne alınırsa aracın benim aracıma oranla fazla yakmış. Tasarruf oranı ne kadar olursa olsun (bazıları % 60 bile diyor) LPG nin benzinden daha ekonomik olduğu gerçeği göz önüne alınırsa aracındaki LPG ünitesinde bir ayar bozukluğu/arıza durumunun varlığı ortaya çıkmaktadır.

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar LPG ye sıcak bakmadığım için LPG tüketim değerlerini de fazla bilmem, tüketim değerleri hakkındaki bilgileri siz kullananlardan duyarım o kadar. Malüm bazı kullanıcılar LPG yi göklere çıkarıyor, bazıları da önermiyor. Ben pazar günü İzmir Ankara arasında 100 km de 8 litre benzin tükettim (Araç 1998 model benzinli Vectra B 2.0 GLS, üzerinde 4 adet kış lastiği var). Senin hesabına göre orantılarsak 250 km de 20 litre benzin yaktım. 20 litre x 4 TL dersek ben de aynı mesafede 80 TL lik yakıt tüketmiş oluyorum. Soğuk hava koşulları, genellikle de 2500 ve üzeri devirlerde yolculuk yaptığım göz önüne alınırsa aracın benim aracıma oranla fazla yakmış. Tasarruf oranı ne kadar olursa olsun (bazıları % 60 bile diyor) LPG nin benzinden daha ekonomik olduğu gerçeği göz önüne alınırsa aracındaki LPG ünitesinde bir ayar bozukluğu/arıza durumunun varlığı ortaya çıkmaktadır.

benim arac seninkinden benzinli oldugu halde fazla yakmıs dimi savas abi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Emrah bir de aracın yakıt tüketimini benzinde takip et. O zaman daha sağlıklı yorumlar yaparız.

uguryilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar lpg kullanan arkadaslara bi tavsiyem var. benzininiz çekrek depodan az olmasin. ben iki ay önce opel odakta brc kiti taktirdim araca. ordaki arkadas yakit pompasinin isindigini söyledi.o yüzden çeyrek depodan az olmamaliymis benzin

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorun yarın hallolcak bakalım ya bizim arabnın lpg bakımı yapılmamıs 1000 km yapılmamıs gittik bugün taktırdık filtre 2 senedir bujide degişmemiş adam bunun bujilerine bi baktır dedi bakalım yarın bujide alıcam hava filtreside alıcam degiştircem hep onları sizin önerceginiz bujiler varmı? biz aaskerdeken anlasılan baya yatmıs araba :)

ekicimert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Yokuşlarda boşta gitmek yerine yüksek viteste kendi devrinde gitmesine izin verirsen sıfır yakıt yakar. Boşta gidersen motorun çalışması için azda olsa bir yakıt harcar.Yakıt tasarrufu için yüksek vites düşük devirde gitmek gerek. 30-35 lede gidilirse yakıt artacaktır. En iyi yakıt tasarrufu 5. vites 2000 devirde yapılır (ortalama olarak 5 vitesli araçlar için) ..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar birde bizim gibi arabanın radyatörüne gazete koyanlar falan varsa hava borusunun önünü kapatmayın 35 km de 1 diş gaz yakarsınız valla :D bizde arabada sıkıntı var zannediyoruz :D