75 tl lik lpg le 250 km gitti :(

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben artık hesabını yapmıorum kırmızı yandımı 30 50 bişeyler atıom bıdaha yanana kadar yapıştır :) şunuda belirteyim 5 te 70 le gıderken dewır çok düşükse oda yaktırır.fazla dewir yaktırır ama çok düşük dewirde yaktırrır ;)
çok düşük devirde fazla yakar ama rampada araç düzde ise yol bilgisayarıdan takip ederseniz 4 vitesten daha az yaktığını göreceksiniz..;) ben 60 ile giderken 5 takın aracın yakıtını 4 vitesten daha az olduğunu görürsünüz...;)

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 yıl benzinli Vectra-b kullandım.Benzinli kullanıma göre bir hesap yaptım ama belki bir fikir verir.
75 tl benzin/4tl litre fiyatı dersek ; 18.75 lt,düz hesap 19 lt benzin yapar.Aracımın bakımlarını hiç ihmal etmeden zamanında yaptırıyordum,şehir dışında 90 km hızı geçmeden 6.5 lt benzin sarfiyatım vardı.(Yol bilgisayarı olmadığından aynı pompadan otomatik atıncaya kadar 200-300 km'lik aralarla defalarca tecrübe ile)
Siz 100 km şehirdışı yol yaptım demişsiniz, 19-6.5=12.5 lt benzinimiz kaldı.Turgutlu-Manisa-İzmir şartlarında dakikalarca sıkışık trafıkte beklemeden,sık trafik ışıklarında dur-kalk yaparak ve 2-3.viteste 30-50km/sa. arası şartlarda 10 lt/100km benzin yakıyordum.Yani buradan da 125 km şehiriçi mesafemiz olur. Toplamda 225 km yol yapılmış olur.Burada sizin şehiriçi kullanımınız önem kazanıyor ki belirttiğiniz şartlara göre ya LPG ekonomik değil ya da ayar yaptırmanız gerekiyor düşüncesindeyim.Ayrıca şehirdışında 70 km/sa. hız ile gittim diyorsunuz,Vectra-b'ler için 5.viteste bu hız çok düşük kalır ve daha fazla yakıt harcarsınız(Eğer illa ki 5 ile giderim diyorsanız,Yol yokuş aşağı ise gaz pedalını bırakın,eğer düz yoldaysanız çok hafif gaza dokunun arada bırakın,hafif eğim başladıysa 4'e alın ama gaza yüklenmeyin)60km/sa-70km/sa. zaten 3'ten 4'e geçiş hızı olmalı,daha az yakmak için 90km/sa ile 5.viteste kullanın.

coskunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence çok fazla bu yakıt bende astra g 1.4 var 90 tl ye doluyo depo ve 550 580 km yol gidiyo şehir içi-dışı karışık