30bin km bakımı yardım?

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2010 astra H 111.yıl dizel.. km 30945km şu anda. ben aracı aldığımda 21bin kmdeydi. aracımın 30bin km bakımını yapmak istiyorum. yetkili servise gitmeyeceğim. ama kafam da karışık..

1. 30bin km bakımda neler değişmeli?
2. Orjinal parça hava filtresi yağ filtresi nerde buluırum?
3. castrol 5w30 dizel yağ koymak istiyorum?
4. bir de Allah nasip edrse bu gece istanbula yola çıkıcam. ben ünye- ordudayaım. tahmini 840km civarı. acaba bakımı istanbulda yaptırsam araç için sıkıntı olur mu? yani araç şu anda 30900km de. istanbula bakım yapmadan fgidersem 31700km falan olur. km biraz geçmiş oluyor sıkıntı olur mu?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2010 astra H 111.yıl dizel.. km 30945km şu anda. ben aracı aldığımda 21bin kmdeydi. aracımın 30bin km bakımını yapmak istiyorum. yetkili servise gitmeyeceğim. ama kafam da karışık..

1. 30bin km bakımda neler değişmeli?
2. Orjinal parça hava filtresi yağ filtresi nerde buluırum?
3. castrol 5w30 dizel yağ koymak istiyorum?
4. bir de Allah nasip edrse bu gece istanbula yola çıkıcam. ben ünye- ordudayaım. tahmini 840km civarı. acaba bakımı istanbulda yaptırsam araç için sıkıntı olur mu? yani araç şu anda 30900km de. istanbula bakım yapmadan fgidersem 31700km falan olur. km biraz geçmiş oluyor sıkıntı olur mu?

yapacağın en güzeli fiat 1.3 mazot filitresi hem kaliteli hem ucuz 22TL
hava filitresi altı süngerli olsun marka illa bosch veya GM olmasın pahalıdır iyisi yan sanayi 10-12tl civarı
yağ uygun castrolde kalabilirsin

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artı bunları bu sitede sponsoru olan opel parçacıdan üyeye indirimli alabilirsin..

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişmesi gereken malzemeler çok da pahalı olmadığı için bence Ünyede yapılarak yola çıkılması daha uygun olacaktır. havalar da sıcak, eski yağ ile neden yola çıkasınız ki. aracı zorlu yollar bekliyor. yormamak lazım. saat gibi çalışsın yeni yağ ile.

yağ ve filtre değişimleri için işçilik en fazla 20-30 TL ödersiniz. eğer malzemeleri de temin edebiliyorsanız İstanbula değiştirerek gidin ...BENCE.