307 mi Astra mı?

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam abilerim ben 2 araba sorucam size biri opel astra 1.7 cdti 2003 model diğeri ise Peugeot 307 1.4 HDİ 70 ps ama artık gordugumun cogu 1.6 HDI 90 yada 110 ps lik 2 motor secenegi cok bu aracta 2004 model civarı... ikisinizde artılarını eksilerini bilen paylaşsın bilgilerini... şimdiden belirtiyim kısmet olursa ilk aracımı almanyadan alıcam ve bulgaristana getirticem daha önce söylediğim bazı motor seceneklerinin burda olmadıklarını söylemişlerdi altını çiziyorum almanyadan alıcam allah izin verirse... 307 nin heleki 1.4 HDİ lıkların cok ekonomik oldugunu hatta bi yerde bi depoyla 1580 km okudum bana baya uçuk bi rakam geldi bilgisi olan her iki araba hakkında paylaşırsa sevinirim... benim gönlüm astradan ama yinede 307 de kötü deil hatta daha ekonomik... saygılarımla... teşekkürler...

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra mı 307 mi bilmem de kesinlikle 307 değil.ben şahsen astra aldım.ikisini de kullandım.işçilik ve kalite farkı var.sensör manyağı sorunlu 307 lere kesinlikle bulaşmayın bence.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler... sadece ekonomi açısından düşünmüştüm 307 yi... ama cokta abartılacak kadar farkta yokki astrayla.. hatta hiç yok

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mademki araban almanyadan gelecek burdaki piyasaya bakalim ..belki alternatif fikirler üretebiliriz..
1.kac model civari araba ariyorsun
2.motor kaclik olacak.hacim olarak.
3.hb .mi ? yoksa sedan mi? bakiyorsun
belki fikir verebilirim ..
en önemlisi fiyat konusu en son kaca kadar cikacaksin..

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 astra g oluyo sanirim madem almanyadan gelcek asrta h 1.7 cdti getir benim eski arabam senin istedigin motorun aynisiydi

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla dizelini bilmem ama 1.6 benzinli 307 kullandım..Peugeot genel olarak zaten çabuk eskiyen bi araç.Ama benzinlisi gayet seriydi.Şahsen opelden şaşmam..

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlarınız için teşekkürler... arabam hb olucak motor hacmi ise 1.6 yada 1.7 mümkünse (büyük ihtimal) dizel... yıl olarakta en düşük 2002 model olur... evet bende onu istiyodum 1.7 cdti 80 ps... gayet ekonomik bi arac... astra daha önde 307 bakarak :)

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyat olarak ise maksimum 4000-5000€ arası... evet fiyat almanyada öyle... emrah abi (opc line) bilir fikirlerinizi bekliyorum...

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra alırsan 2002 modellere CDTI yok diye biliyorum. sanırım DTI olarak çıkmıştı. yanlışım varsa düzeltin. DTI ler ise eski nesil bir motor mekaniğine sahip. ama CDTI ye laf yok.

ben de benzinli 307 kullandım. dizel 110'luk 307 de yolcu koltuğunda oturdum. performanslarına diyecek kesinlikle yok. çok seri bir araç. şekil itibariyle de çok şık. ama bütçen elveriyorsa Opel almanı tavsiye ederim.

Peugeot' a sorunlu diyenlere bakma sen. bunlar kulaktan duyma bilgiler. az evvel "teknik servis" başlığını okurken şu konu ilgimi çekti :

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=61133

araç 3500 km'de. şimdi bütün Opel'lere sorunlu araç damgasını mı vuralım?

Aracın problemli olması önceki sahibinin bakımsız ve hor kullanmasıdır. eğer sıfır km alan arkadaşımız da değişik problemlerle karşılaşıyorsa bu da onun şanssızlığıdır diye düşünüyorum.

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca linkini verdiğim konuya son ileti yazan "ardahanli" nickli üyenin yazdığı cümleye de dikkat etmende fayda var. kararını etkileyecek tarzda. :)