30000 Bakım Öneriler

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 30000 Bakım Öneriler

TeQuiLaS link' Alıntı:
30.000 km daha doğrusu 2. yıl bakımı için bir şey danışmak istiyorum.

Aracın ilk bakımı 1. yıl sonunda 8.500 km'de yapıldı, Aracım şuan 17.500 km'de ve Ekim ayında 2. yıl bakımının yapılması gerekiyor.

opelgm sitesinden malzemeleri sipariş vereceğim. Sizce buji değişimi yaptırmalı mıyım? Yoksa önümüzdeki sene bakımında muhtemelen 30.000 km olacak o zaman değiştirsem sıkıntı olur mu?

Bir de polen filtresi GM ve Motocar arasında çok fiyat farkı var. Ucuz olanı tercih etmeli miyim?

Merhaba Ben de 21.000km de serviste ikinci yıl bakımını yaptırırken bujileri değiştirmedim. Imkanınız varsa bakımı serviste yaptırın, 2. Yıl bakımında yağ ve filtreler dışında sanırım debriyaj ve fren hidroliyidi galiba bunlarda değişiyor. Bildiğim kadarıyla 15-45-75 bakımları yalnız yağ ve filtre 30-60-90bin bakımları biraz dahadetaylı diye biliyorum. Servise yapılacak işlemleri sormanızda yarar var.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet sevgili forum üyeleri o kadar araştrmadan sonra nacizane bi kaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim..
yağ konusunda küçük bir pürüz var mobil Esp Formula 5W-30 diyen var bide Mobil 1 ESP 0W40 hangisini almak daha doğru bülent abimler başka şey söylemiş tam olarak çözememekle birlikte kararsız kaldım bu konuda 4 lt mi yoksa diğer arkadaşlar gibi 4+1 lt mi tam kestiremedim  ::)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir de şu K&N kutu içi hava filtresi 150-180 tl civarı fiyatı var sizce alayım mı yoksa gerek yok direk kendi orjinal filtresini mi alayım bilemedim
Pek çok soru sordum  ;D

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracı bakım için yetkili servise götürdüm, bir müddet sonra yetkisiz ama güvendiğim bir servise götüreceğim, hangi yağı kullanmış, hangi filtreyi takmış onun derdine düşmek istemiyorum, benim işim değil.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:

Yağ konusunu ben de kararsız kalıp 0-40 aldım. Hem dexos onaylı olduğu için hem hakkındaki yorumlar daha olumlu olduğu için. Yağ değişimi sonrası şu an için yakıtta ufak bir artış var ama bu 0-40’tan mı kaynaklı bilmiyorum trafik de çok bu hafta istanbulda niyeyse. ama bu arada özellikle sabah ilk çalıştırmada motor daha canlı gibi. bir de anlayamadığımız bir şekilde fan daha çok çalışmaya başladı bakımdan sonra. 1.4 için yağ 4 litre yetiyor bu arada. Buji alacaksanız ngk alın GM ile tamamen aynı. GM kutusunun içinden de NGK çıkıyor. Hava filtresini orijinal almakta fayda var. Diğerleri bosch veya motocar olabilir.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Yağı neden hem 4 litrelik hem de 1 litrelik alıyorsun kardeşim?
Burak, bilirsin büyüklerimiz bir gram et bin ayıp kapatır, ucuz etin yahnisi olmaz, yağlı olsun ballı olsun gibi bir takım veciz ifadeler söylemişler, dolayısıyla 4 lt. olacağına 5 lt. olsun daha iyi kayganlık sağlar diye düşünmüş olmak çok da yanlış değil.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Burak, bilirsin büyüklerimiz bir gram et bin ayıp kapatır, ucuz etin yahnisi olmaz, yağlı olsun ballı olsun gibi bir takım veciz ifadeler söylemişler, dolayısıyla 4 lt. olacağına 5 lt. olsun daha iyi kayganlık sağlar diye düşünmüş olmak çok da yanlış değil.

Araba alsa sağlar da hocam, araba almıyor 5 litreyi :) Ben kardeşimiz fazladan para harcamasın diye yazdım.