30-37 bin arasi sifir araç tavsiyeleri

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Shumici astra 3 kullanan biri olarak aracın arti ve eksilerini yazabilir misin?
artılar;
+yakıt tüketimi kesinlikle harika, uzun zamandır bu kadar rahat ve yüzüm gülerek yol almamıştım
+aracın yol tutuşu çok güzel, yüksek hızdaki direksiyon hareketlerine aracın tepkisi kesinlikle güven veriyor
+frenler çok iyi
+easytronic şanzımandaki sport modu ivmelenmeleri çok keyifli hale getiriyor

eksiler;
-easytronic şanzımanın vites değişimleri sarsıntısı (ki bunu vites değişimini hissettiğiniz anda ayağınızı gazdan çekerek engelleyebiliyorsunuz)
-1. vites dişli oranı yüzünden düşük hızlarda vites değişimi oluyor ve ağır kalıyor, ancak devrini aldıktan sonra çok seri devirleniyor
-90 beygirlik cdti motor performansı çok yüksek bi şekilde sunamıyor illaki ama rezilde etmiyor. basmasını bilirseniz yeterli performansı sunabiliyor.

aklıma bir çırpıda ilk gelenler bunlar. genel anlamda ben çok memnunum. yokuşlarda gitmiyor diyenler oluyor bazen, bugüne kadar hiç bir yokuşta zorlanmadım canavar gibide çıkıyor

canmania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkladığın için sagol hafta icinde astra yi da cruze U da test etmeye gideceğim cruze U daha önce test ettim şoför koltuğuna oturduğunda arabayı sahiplenme hissi veriyor on konsolosa çok hoşuma gidiyor ki bu astra 3 de gördüğüm en büyük eksiklik astra da çok sade yapmışlar.hiç astra kullanmadım ilk defa kullanacağım yanlız ben 1.6 benzinli konfor modelini almayı düşünüyorum onun yakıt tüketimi hakkında bilgin var mı?cruze gibi o da 10 lt yakıyorsa test etmeye gerek yok

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkladığın için sagol hafta icinde astra yi da cruze U da test etmeye gideceğim cruze U daha önce test ettim şoför koltuğuna oturduğunda arabayı sahiplenme hissi veriyor on konsolosa çok hoşuma gidiyor ki bu astra 3 de gördüğüm en büyük eksiklik astra da çok sade yapmışlar.hiç astra kullanmadım ilk defa kullanacağım yanlız ben 1.6 benzinli konfor modelini almayı düşünüyorum onun yakıt tüketimi hakkında bilgin var mı?cruze gibi o da 10 lt yakıyorsa test etmeye gerek yok
benzinli motoru hakkındaki tüm bildiklerim duyduklarım ve okuduklarımdan ibaret malesef. ama yine şehir içi 10 lt civarlarında gezinecektir o da. iş böyle olunca cruze almak mantıklı. hiç değilse 124 bg ve içli dışlı bi karizmaya sahip.

canmania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğin gibi yakıt 10 lt buluyorsa cruze almak daha mantıklı ayrıca şimdi 100.yıl paketi(yağmur sensörü,otomatik yanan far,kararan dikiş aynası) hediye umarım satarken ki bu 3-5 yıl sonra çok zarar etmem

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğin gibi yakıt 10 lt buluyorsa cruze almak daha mantıklı ayrıca şimdi 100.yıl paketi(yağmur sensörü,otomatik yanan far,kararan dikiş aynası) hediye umarım satarken ki bu 3-5 yıl sonra çok zarar etmem
dayanıklıkları hakkında hala az çok bi muamma var, sonuçta 2009 yılında yollara çıktı, bi 4-5 yıl geçse araçta zamana bağlı yıpranma daha net ortaya çıkar. ama şimdi gerçekten yakışıklı araç. hele üstünde kendi orjinal spor badykiti olursa tadından yenmiyo görünümü :) ahhhh bi dizeli olsaaaaaa:sorry:

canmania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğin gibi dizel olsa en çok satan otomobil olur acaba LPG performansı tüketimi nasıl ?

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğin gibi dizel olsa en çok satan otomobil olur acaba LPG performansı tüketimi nasıl ?
benzinli tüketim 10 litre olsa lpg tüketimi 12 litreyi bulur şehir içinde. litre fiyatından gideceğiniz kilometreyi hesaplarsanız cazip geliyor mu lpg? sonuçta aracın üstüne nerden baksanız 2000 tl harcayacaksınız lpg montajı için, ayrıca bi ton ayarlamasıydı cartıydı curtuydu falan olucak. o 2000'i verdikten sonra 3-4000 verseniz dizel alsanız daha mantıklı olur bence. kendi edindiğim tecrübelerime göre lpg ile dizelin km başına harcadığı yakıtın fiyatı aynı. ayrıca dizelin eksta torkuyla sağladığı çekiş gücü ve lpg tankının olmamasıyla kazandığınız bagaj hacmide cabası

canmania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cruze ls i 35 bine alacağım 2 bin e de LPG yaptırsam (10 taksit) toplam 37 ye gelecek o paraya hatta 39 bine bu özelliklere dizel almak mümkün değil en iyi ihtimal linea alırım onunda karizması yok