3. Viteste Kalkış

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dun yokus yukari geri geri cikmak zorunda kaldim ve yarim debriyaj yapmak durumunda kaldigim icin balata kokusu geldi. Arastirdim biraz birkac sefer olmasinin buyuk zarari olmaz deniyor ancak yinede icim rahat degil. Malum astralarin balata sikintisi da var. Bugun 3. Viteste araci kaldirmayi denedim ve kalkti. 4 te stop etti. Simdi benim balata sikintilimi demektir bu. Hic 3. Viteste araci kaldirabilen oldumu arkadaslar aranizdan. Normalde 3. Vitestede stop etmesi gerekmez mi? Kalkis yaparken gazada cok az bastim. Tecrubeli arkadaslardan fikirlerini bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 3. Viteste Kalkış

Bunun için asıl yokuş yukarı kalkmayı deneyin, eğer kaçırıyorsa ya da geç kavrıyorusa sorun vardır. Ben yokuşta geriye kaçıp arkadaki aracı plakalığına hafifçe dokundurmuştum. O zaman için kendim geç kaldım sanmıştım, meğer balata yavaş yavaş sonlarına geliyormuş.Sonra bayram akşamı dağ başında kaldım.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

3. ve 4. viteslerde aracinizi kaldirmaya calisarak inanin daha cok zarar vermissinizdir.

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Bunun için asıl yokuş yukarı kalkmayı deneyin, eğer kaçırıyorsa ya da geç kavrıyorusa sorun vardır. Ben yokuşta geriye kaçıp arkadaki aracı plakalığına hafifçe dokundurmuştum. O zaman için kendim geç kaldım sanmıştım, meğer balata yavaş yavaş sonlarına geliyormuş.Sonra bayram akşamı dağ başında kaldım.
ne zaman degistiniz balatanizi? Aracinizin km si dusuk degil mi?

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar debriyaj balatasını bu şekilde test etmeyin ! 3.4. vites falan aracınıza yazık ediyorsunuz, bunun yöntemi var ama en iyisi yetkili teknik bir servise gidip hiç aracı riske etmeden bunu yaptırabilirsiniz. Ayrıca aracınızın debriyaj balatası ANORMAL işler yapmıyorsanız yani patinajlar, ani kalkışlar vs... 90-100.000 km rahatlıkla gider.
Selamlar

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yıne bır astra ve yıne baskı balata vakkası :) yorum yapmıyorum araçlar normal ,, bız araç kullanmayı bilmeyen ilk defa araç kullanan insanlar hatalıyız :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
3. ve 4. viteslerde aracinizi kaldirmaya calisarak inanin daha cok zarar vermissinizdir.
aynen

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

araçlarımızın 3. viteste kalkmasının sebebi kar modu görevini görmesi,eskiden karlı zemin modu vardı bu tuş karda kalkışı kolaylaştırıyordu (otomatik araçlarda ) şimdi bunu direkt manuel viteste sürücü kendi si bunu yapıyor aynısını AS viteste manuele alıp yine sürücü yapıyor.

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Arkadaşlar debriyaj balatasını bu şekilde test etmeyin ! 3.4. vites falan aracınıza yazık ediyorsunuz, bunun yöntemi var ama en iyisi yetkili teknik bir servise gidip hiç aracı riske etmeden bunu yaptırabilirsiniz. Ayrıca aracınızın debriyaj balatası ANORMAL işler yapmıyorsanız yani patinajlar, ani kalkışlar vs... 90-100.000 km rahatlıkla gider.
Selamlar
Evet normal şartlarda dediğiniz gibi o km'leri görmesi lazım ancak forumda bu konudan madur olan o kadar arkadas olunca astra larda bu konuda sıkıntı oldugunu dusunerek hemen tedırgın oluyor ınsan. 3. vıteste kalkmayı calısmak zaten bır test yontemı. bunun defalarca yapılması tabıkı zararlı olacaktır. Ancak aracta elektronık park frenı oldugu ıcın el frenı testı yapmak mumkun olmuyor. ama uyarılarınız ıcın tesekkurler, nıtekım haklısınız da.