3 arac arasinda kaldim sizce hangisi?

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada sizin sayenizde baska bisiy daha ogrendim... ben ogrenciyim yakit yakit yakit ekonomisi diye bas bas bagriyom ama asil bakmam gereken SAGLAMLIK mis onu farkettim... heleki aralarinda yakit konusunda okadar fark olmayan araclar arasinda kesinlikle SAGLAMLIK DAYANIKLILIK goz onunde bulundurulmali...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra al derim fransızdan uzak dur bence fransızlar günü kurtarmalık araçlar üretiyorlar geleceği düşünmüyorlar gelecek geldimi yenisini alırlar mantığıyla düşünüyorlar fransızlar o yüzden fransız arabaları son kullanma tarihi olan süt ler gibiler son kullanma tarihi geçdimi araçdan sesler geliyor arızalar başlıyor kısaca dökülmeye başlıyor..

bizim şirkette 140 bine gelen bir megan2 var ekonomi dedik ucuz dedik araç bir kere turbo değişdi bir kere bir parçası daha değişdi hatırlamıyorum her bakıma girişde standart bakım dışında ekstradan bir şeyleri değişiyor..

benim amca oğlunda reno19 vardı adam hurda indirimine verdi aracı gelip almadılar araba şu andada kapıda yatıyor şu anda araba bildiğin delik deşik oldu çürümeden arabadan geriye nerdeyse bir şey kalmadı tavanında sağında solunda oyuklar var arabanın neresine dokunsan kaporta çürümüş artık pul pul dökülüyor...

alman ömürlük evladiyelik araçlar yapıyor bana 30 yaşında kaç tane fransız aracı gösterebilirsin ama 30 yaşında bu gün hayla yollarda giden tosbahalar eski opel kadett ler mercedesler bmw ler görürsün..

Son düzenleme:

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fransız arabası diye herkes aşağılamış ama bende hem 307 dizel hem megane II 1.5 dci kullandım uzun süre.Tam anlamıyla ''eşek gibi bindik'' arabalara.2side 2 senede 140.000 kmye geldi. Megane bir kere bile sorun çıkartmadı,307 sadece bir kez uzun yolda sorun çıkarttı onda da yolda bırakmadı,servise gittik 5 dakikada çözüldü.

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Citroen yetkili servisinde çalışıyorum... Citroen ile Peugeot aynı parçaları kullanıyor. Evet parçaları size göre dandik gelebilir bizde öyle hissediyoruz bazen :) Ama ben Citroen ile Peugeot araçlarının tasarımından, konforundan ve teknolojisinden hoşlanıyorum ve Citroende çalışmaktan zevk alıyorum. Adamlar bir C3 e bile 10 tane beyin (ECU) yerleştirmiş ve haliyle hepsininde ayrı ayrı bir görevi var. Ama dünyada başka hangi markada böyle bişey var merak ediyorum gerçekten ?
Evet Ben size göre başta Astra G olmak üzere 307 yi tavsiye ederim. Ama birde bütçe konusunu ele almak lazım...

nekadar beyin okadar arıza okadar sorun bi aracın sahibinden zeki olması hiç hoş bişey değil :D

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nekadar beyin okadar arıza okadar sorun
Hiç alakası yok... Her parçayla bir beyin ilgileniyor. Servise gelen araçları bilgisayara bağladığınızda anında buluyorsunuz. Mesela aracın rot-balans ve toe açılarıyla ilgilenen bir beyin (ECU) var. Pc ye bağladığınız anda aracın ne kadar sağa yada sola çektiğini % lik olarak 5 dk içinde bilgi veriyor. Aracın Rot ayarlarını yaparken Pc ekranına bakarak ayarlıyorsunuz. Buda arızanın çabuk ve en iyi şekilde halledilmesini sağlıyor. Alın size teknoloji... Hangi markada çoklu beyin kullanılıp sorun bu kadar çabuk hallediliyor ?

Son düzenleme:

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence peugeot hiç bulaşma.varsa corsa c cdti alabilirsin

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ısuzu motorlu opel alma cok pışman olursun sonra arızası dertı bıtmıyor cevremdekılerden servıslerden gözlemdıgım bu
tuplu 1,6 en ıdeal bence

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 cdti astra g isuzu motora mi sahip ki? bildigim kadariyla 1.7 DTI lerin bazilarinda var...