3 arac arasinda kaldim sizce hangisi?

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pejo 110 hp 307

06volkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel derim her zaman ( alman ) malı ve en saglam Peugeot bir kac kez bindim hiçmi hiç kendimi güvende hisedemedim bir anda hizlaniyor frenleri yokmus gibi opel hem saglam hem güven tekin eder arabaya bindiğinde saglamlik ve güven verir opel uzun lafin kısasi OPEL diyorum bilen bilir ;)

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Ben Citroen yetkili servisinde çalışıyorum... Citroen ile Peugeot aynı parçaları kullanıyor. Evet parçaları size göre dandik gelebilir bizde öyle hissediyoruz bazen :) Ama ben Citroen ile Peugeot araçlarının tasarımından, konforundan ve teknolojisinden hoşlanıyorum ve Citroende çalışmaktan zevk alıyorum. Adamlar bir C3 e bile 10 tane beyin (ECU) yerleştirmiş ve haliyle hepsininde ayrı ayrı bir görevi var. Ama dünyada başka hangi markada böyle bişey var merak ediyorum gerçekten ?
Evet Ben size göre başta Astra G olmak üzere 307 yi tavsiye ederim. Ama birde bütçe konusunu ele almak lazım...

ama ne kadar çok elektronik, o kadar çok arıza demek. bkz: Insignia
Corsa'da da aksine çok fazla elektronik yok ve segmentinin en sorunsuz arabası seçildi.
hemde elektroniği olmamasına rağmen bir o kadar çok özellik de barındırıyor, AFL'ye varana kadar ama parasına göre tabi.

Fransız'ların sorunluluğu bilinen bir gerçek, üstüne birde arabayı cazip kılmak için bir ton elektronik yüklüyorlar, alan kişi çok büyük riskler alıyor (bence)

bu arada 10 tane ecu birşey değil, Volvo'yu da incelemek lazım:D

ben cevabımda ısrarlıyım, kesinlikle Astra G derim (yakıtı işin içine katmadan)
yakıt konusunda dizel Fransızların üstüne yok, ama Astra'da çok fazla yakmaz sanırım.
10 yıl boyunca satılan Astra G piyasada 307'den daha çok var, ama servise giren Astra'ların sayısı da 307'den bir o kadar azdır. 307 de problemli bir araç.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazin basinda opel astra g ye bindim 2000 modeldi sanirim yanlis hatirlamiyosam tabi... 1.7dti motora sahipti bildiginiz gibi 75 ps ve inanirmisiniz hic gitmiyodu araba... tmm dizel ve dusuk beygir ama inanin hic gitmiyodu bi ara el frenin cekik olmasindan supelendim... ama hosuma giden az yakmasiydi... bikac hafta once ise bi taksiye bindim peugeot 307 1.6 hdi 110 ps idi... araba ucak gibiydi... taksiciyle konusurken uzun yolda fazla yakmadigini soyledi astra ile ayni hemen hemen... bilmiyorum peugeotun cizgileri bana daha iyi geliyo ama alman harikasi bi opelde bilmiyorum hala karmasadayim...

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama ne kadar çok elektronik, o kadar çok arıza demek. bkz: Insignia
Corsa'da da aksine çok fazla elektronik yok ve segmentinin en sorunsuz arabası seçildi.
hemde elektroniği olmamasına rağmen bir o kadar çok özellik de barındırıyor, AFL'ye varana kadar ama parasına göre tabi.

Fransız'ların sorunluluğu bilinen bir gerçek, üstüne birde arabayı cazip kılmak için bir ton elektronik yüklüyorlar, alan kişi çok büyük riskler alıyor (bence)

bu arada 10 tane ecu birşey değil, Volvo'yu da incelemek lazım:D

ben cevabımda ısrarlıyım, kesinlikle Astra G derim (yakıtı işin içine katmadan)
yakıt konusunda dizel Fransızların üstüne yok, ama Astra'da çok fazla yakmaz sanırım.
10 yıl boyunca satılan Astra G piyasada 307'den daha çok var, ama servise giren Astra'ların sayısı da 307'den bir o kadar azdır. 307 de problemli bir araç.

Bize Elektroniksel haftada bir kere ya geliyor ya gelmiyor... Birde ben C3 te 10 tane var dedim, C5 te 28 den fazla var... Volvonun hangi aracında 2 taneden fazla beyin var ???
Evet peugeot opele göre daha problemli olabilir ama opelinde sağı solu belli olmuyor zıng diye hiç beklemediğiniz bir yerden arıza çıkarabilyor. Ama tabikide Alman Fransızı haklar.
Bence 307 hdi 110 Bg çok iyi... Hem daha güçlü hemde yakıt ekonomisi aynı...
307 yi Düşünün derim ben...

OLcaytug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
307 yeter

ibo36

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
307 ler kendi sınıfına göre biraz daha makul fiyatlarla satılırlar ikinci elde. hem daha fazla özellik vardır hem de ucuz olur acaba neden hiç düşündünüz mü?
ben ilk arabamı alacağım zaman piyasanın altını üstüne getirdim 307 ye bay heves ettim ama yakın bi galerici arkadaşım bana yukarda söylediğimi söyledi. 307 lerde kronik bir motor problemi var devamlı arıza çıkartırlar.
ben tercihimi 2005 astra g den yana kullandım çok da memnunum
inş. kafanıza yatan arabayı alırsınız

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepinize cok tesekkurler... emrah abimde yazmis uzun zaman oldu abi... hepinize icten dolu temennileriniz icin tesekkurler insalla istedigim arabayi bulabilirim... astra g yada 307... aslinda bakildiginda 307 den cok astra g var cevremde... birazda sans isi bu araba heleki 2. el alindiktan sonra... sanirim benim icin astra g daha uygun... peugeot 307 de yakit ekonomisi yaparken baska seylere vericez gibi para... ayrica araci turkiyeden degil avrupadan alicam 7000 8000 ytl ye benim icin kral gibi bi astra g alabilicem... hatta 307 ler daha pahali...