2750 devirde araç şasesinde titreme

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede var aynısı

scream_58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler kusuruma bakmayın benim vw boram var forum yeri yanlış ama benim aracımdaki sorunda srt adlı arkadaşımınkine benzediğinden sizden bilgi almak istedim.araba rampa tırmanırken özellikle dik rampalarda geriden kaptırıyorum.araç 5 ten 4. vitese düştüğünde gaza yüklendikce hafif cik cik sesi geliyor bununla beraber vites kolu ve tabanda müthiş titreme oluyor.asfalttan sandım ama asfaltla alakalı değil.düz yolda sorun yok sadece rampa tırmanırken.düşündüm acaba akslarda mı sorun var ki umarım öyledir.direksiyonu tam sağ sol a kırınca tık tık ses geliyor kütürtü yapar gibi.akslar bu denli tabanı ve vites kolunu etkileyecek şekilde titreme yapmasına neden olur mu acaba ? ben şanzımandan korkuyorum ama vites geçişleri gayet normal.bilgisi olan arkadaşlarım bilgilendirirlerse sevinirim.

dionysoss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende vectra b var bende de vardı aynı sorun 2750 devirde yapıyordu ustaya gittim triger kayışı fazla gerilmiş triger bilyalarını bozmuş sorunun ondan olduğunu söyledi yeni set aldık taktık sorun çözüldü 2000 km sonra tekrar aynısın oldu tekrar ustaya gittim sadece triger bilyasını değiştirdi ve trigeri devirdaimden biraz boşluk verdi. bakalım şu an normal....

scream_58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende vectra b var bende de vardı aynı sorun 2750 devirde yapıyordu ustaya gittim triger kayışı fazla gerilmiş triger bilyalarını bozmuş sorunun ondan olduğunu söyledi yeni set aldık taktık sorun çözüldü 2000 km sonra tekrar aynısın oldu tekrar ustaya gittim sadece triger bilyasını değiştirdi ve trigeri devirdaimden biraz boşluk verdi. bakalım şu an normal....

hani gaza yüklendikçe çekirge sesinin biraz kısılmış haline benzer bir cikleme sesi gibiydi.sendeki peki hocam ses buna benziyorda birde bu titreme olayı yani oluyormuydu sendede?ne bilim yani trigerin gerilmesi buna neden olur mu acaba ?

yenibiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
ilkaraba.blogspot.com
Aynı sorunu yaşıyorum. yalnızca 5. Vites te 2.500-2800 devir arasında oluyor.ben arabayı en çok bu devirde kullanırım. Sorun tiger mi, egzoz mu farklı çözümler var.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu şekilde sallama problemini bende yaşadım ama devirle alakalı bir durum değildi benimkisi. 100 km ye geldiğinde başlıyordu. akis filan demişlerdi ama lastikler atık çıktı en sonunda.
1.-2.-3. viteslerde söylediğiniz devirlere gelince de ses oluyorsa birşey diyemem ama 5. viteste o devire gelince yapıyorsa lastiklerden de olabilir.

yenibiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
ilkaraba.blogspot.com
Önce bir yerde okuduğum çözümle motor 80 dereceye geldiğinde 4.viteste 4000 devire çıktım sonra 5 e taktım düzeldi.birgün sonra lastikleri değiştirdim şimdi aynı sorun yine var. şimdiki sorun hızla ilgili 4. Vites te de 100km/s yaptigimda titriyor sorun sanırım lastiklerin yeni olmasıyla ilgili yakında sonucu paylaşırım.

METEO&GARAJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm sıkıntılarınız aynı sizin problemler aracınızın sag tarafındakı uzun akstan kaynaklanıyor sorunu orda arayın üzerındekı bakans agırlıgı veya trans rulmanı olabılır