21000 km 2013 1.3 ctdi. Yanık kokusu Geldi

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 21000 km 2013 1.3 ctdi. Yanık kokusu Geldi

akın link' Alıntı:
Sende şu an 1,3 cdti var diye zoruna mı gitti yazdığım ? Ben her zaman sonuna kadar objektifimdir, bu forum beni bilir...  ben eğriye eğri doğruya doğru derim...

Sen şu ana kadar 1,4 T manuel vites için olumsuz birşey dediğimi duydunmu  ya da 1,6 cdti için...  duyamazsın  neden ? çünkü o motorlar idealdir, yani motor kasa uyumu dikkate alındığında optimum verim söz konusudur.

Ayrıca bu konu forumda kabak tadı vermeye başladı  madd

Bak kardeşim 1,3 cdti o kasaya yetersiz  ! Sen ağlasanda, pişmanlık hezeyanlarına bürünsende yada nasıl olurda bu kasaya 1,6 dizel koymazlar diye hayıflanmana rağmen "1,3 dizel iyi gidiyor bana yeter"  diye kendini kandırsanda işin özü bu motor bu kasaya  cılız kalıyor nokta.  general_Not_talking

Yazdıklarımı yanlış anlamayın ama sizin yazdıklarınız nedense hep tartışma çıkarıyor dikkat ettimde :) Ben forumda yeni sayılırım 4 ay oldu acaba eskiden kalan mevzularmı var :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Benim motorla ilgili hiçbir kompleksim de pişmanlığım da yok. Bu güzel kasayı az yakan bir motorla almak istemiştim ve tek alternatifi aldım. Opel ailesi içerisinde en güçsüz motordur kendisi, doğrudur. 1.4 T de, yeni dizel motorlar da benim aracımdaki motordan çok daha güçlüdür, tartışması bile abes.

Yalnız sıkıntılı tek nokta senin bu forumda yazdığın tutarsız şeyler. Konumuz da bu. Yoksa bana ne benim kullandığım aracın motoruna laf etmenden? Senin söylediklerinin zerre önemi yok ki benim için, kendini bu kadar önemli görme. Zaten bu motorun performansı konusunda düşüncelerimiz de aynı.

Ama senin şuraya yazdıklarının içinde hiçbir paralellik yok. ֖nce 1.3 aracım var diyorsun, sonra lanet ettim bu motora sattım diyorsun birçok forumda, çok kısa bir süre sonra gelip yeniden 1.3 bir araba satıyorsun ve sonra yeniden bu motora gömüyorsun.

Boş vakitlerde böyle uzun cevap verilecek adamsın, yoksa tek laf etmeye değmez söylediklerin ne yazık ki :)

Haydi selametle.

Bu başlığın konusu 1,3 cdti balata yanma sorunu... benim araç alım satımı yapmam değil.. !!!!  Evet bir sport ve bir cosmo araç alım satımı yaptım... kar da ettim... fakat bu durum motorun kasaya yeterli olduğu anlamına gelmez...

Bende balata yanığının sebebini açıkladım.. hepsi bu...

sen ise  diğer forum üyelerinden özür diliyorum "yırtık dondan çıkan şey" misali alakasız bir mesaj yazdın...

bende sana hak ettiğin gibi ve yine hak ettiğin uslupta karşılık verdim... ;)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Yazdıklarımı yanlış anlamayın ama sizin yazdıklarınız nedense hep tartışma çıkarıyor dikkat ettimde :) Ben forumda yeni sayılırım 4 ay oldu acaba eskiden kalan mevzularmı var :)

Hocam kusura bakmayın ben balata yanığının sebebini açıkladım ama arkadaş (heralde bir kuyruk acısı var) direkt bana sataşmış... yoksa amacım katiyetle tartışma yaratmak değil...

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
Hocam kusura bakmayın ben balata yanığının sebebini açıkladım ama arkadaş (heralde bir kuyruk acısı var) direkt bana sataşmış... yoksa amacım katiyetle tartışma yaratmak değil...

Senin kim ve nasıl biri olduğunu gösterelim ki böyle her yerde, balata problemi yaşayan arkadaş dediklerini zinhar referans almasın, derdimiz bu :)

Konuyu açan arkadaşıma da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yakın bir arkadaşım da yaşamıştı aynı sorunu, hatta ona balatada sıkıntı var da dendi; ancak halen kullanıyor aracını. Siz de kullanın, gözlemleyin biraz tepkileri, sonrasında garantiden değişimi talep ederek servisle iletişime geçin. Dilerim işler yolunda gider.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Senin kim ve nasıl biri olduğunu gösterelim ki böyle her yerde, balata problemi yaşayan arkadaş dediklerini zinhar referans almasın, derdimiz bu :)

Konuyu açan arkadaşıma da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yakın bir arkadaşım da yaşamıştı aynı sorunu, hatta ona balatada sıkıntı var da dendi; ancak halen kullanıyor aracını. Siz de kullanın, gözlemleyin biraz tepkileri, sonrasında garantiden değişimi talep ederek servisle iletişime geçin. Dilerim işler yolunda gider.

Yukarıda senin gibi  insanlara verilebilecek en güzel cevabı yazdım istersen bir oku....  ama düşününce bir yönden sende haklısın senin fıtratında bu varmış, ne yapalım  her maya aynı değil ki her yoğurt aynı olsun ;)

tolgakeser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
Yazdıkların bence  kısmen doğru kısmen yanlış... Evet dediğin gibi asıl sorun 1500 kg lik araca bu motoru koyan ve kendini mühendis sanan  opel elemanlarında... ama şöyle de bir şey var benim ve hakan hocamın garantiden değişmişti balatalar.. yani illaki kullanıcı hatası demiyorlar, belkide servisin olaya yaklaşımı belirleyici oluyor bunda ama ısrarcı olunursa sıkıntı çözülüyor.

Motor cılız kasa ağır kaçınılmaz son...  imzanda golf 7 1,6 tdi görüyorum, mesela o araç 1,3 cdti a göre çok daha güçlü ve daha hafif bu tarz problemin çıkma olasılığı daha düşük, haa çıkmazmı ? çıkada bilir ama opel maaşallah bu konuda ipi göğüslemiş gibi duruyor...

Haklisiniz kimi servis garantiye sokup değişirtirirken kimisi kullanıcı hatasi diyebiliyor. Benim 1.3 cdti da 30 binde yolda kaldim kullanıcı hatasi diye ücret talep edildi mecbur cepten yaptirdim.
opelden alişkanlık olarak Sütten ağzi yanan yoğurdu üsleyerek yer misali golfte geri geri yokuş çıkmamaya özen gösteriyorum nolur nolmaz :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En son burada Cosmo 1.3 satmaya çalışıyordunuz müthiş araba diye, o zamanlar bu tip lafları pek duyamıyorduk sizden, hayrolsun? Yine gömmeye başlamışsınız motora ve Opel'e?

011zaa 005hihih

sevkettosun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bugun sabahdan beri servisteydim (mersin Gedizler) - daha yeni geldim durum şu durumu anlattım ustayla test sürüşüne cıktık usta bu araçların agır olmasından dolayı 1.3 motorun yokuş yukarı dur kalk sırasında debriyaj sürekli kullanımında hele bunu yapabilecegini söyledi ve garantiye giremeyecegini söylediler kullanıcı hatasını oldugunu dediler , servis müdürü ile konuştum , isterseniz söktürrüz eger aracdan dolayı ise garantiden yapacagını söyledi eger yanmış ise girmez dedi sök tak parası 400 tl olur dedi . ustayla tekrar konuşup şuan lık bi sıkıntı olmayacagını söylediler sadece balatanın ömrünü azaltmışsındır dedi eger bi sıkıntı olursa sökeriz dedi , yaklaşık 1000 tl baskı balata işcilik ücreti olur dediler . 4 teker rot balans yaptırdım motor ve dış yıkama yaptırdım (50 TL) şuan Yanık kokusu kalmadı . bakalım bi süre kullanacagım .

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun hocam, garanti konusunda hakan hocam veya ben yardımcı oluruz problem artarsa... şimdilik sıkıntı yok sanırım....  bu arada önemli bir noktayı da atlamayalım tabi ustanın cevabıda bazılarına kapak olur böylelikle...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
  bu arada önemli bir noktayı da atlamayalım tabi ustanın cevabıda bazılarına kapak olur böylelikle...
Akin bey lütfen ortami gerecek sözlerde bulunmayalim.
Konular özünden çıkıp laf kavgasına dönüşüyor.
Anlayişınız için tesekkurler.