2100 km dizel yakıt tüketimi deneyimi

Reco_31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık bir hafta önce çıktığım konya antalya mersin hatay seferi sonrası toplamda 2100 km yol yaparak şehir içi ve şehir dışı toplamda 450 tl yakıt tüketimi oldu. Yaklaşık 1 ay önce yakıt tüketiminden şikayetçiyken bu sonucu gördükten sonra bu araca sahip olduğum için bir kez daha mutlu oldum  greatt

Reco_31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2100 km dizel yakıt tüketimi deneyimi

Tolga KARACA link' Alıntı:
Sanırım foto yükleyemediniz..

Foto çekmeyi unuttum desem daha doru olur hocam döner dönmez o yorgunlukla tekrar işe dönmem gerektiği için ve yoğun bi program geçirdiğim için düşünemedim açıkçası ama evden çıkarken km yi sıfırlayıp çektim depoyu fulledim eve dönüp anahtarı kapattığımda tekrar kontrol ettim fakat foto çekmek aklıma gelmedi malesef

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Fotoğraf yoksa bile ortalama hız, ortalama tüketim değerlerini paylaşırsanız konu havada kalmaz.

Reco_31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şehir dışı otoyolda ortalama 110-120 km hızla yol aldım zaten çoğu zaman otobanda hız sabitleyici kullanıyorum duruma göre hızımı artırıp düşürdüm.İlk seferde Hatay Konya arası otoyolda bu hızla ilerleyerek yarım depo kadar yakıt tüketimi oldu.

Ardından konya antalya arası yollar da biraz bozuk olduğu için maksimum 90-100 km civarında ilerledim ki zaman zaman daha da düşük hızlarda yol şartlarından dolayı.

Antalya mersin dönüşü ise yine yollar çok virajlı ve kötü olduğundan (ayrıca hava şartları da çok kötüydü hatta bu yüzden küçük bi hasar meydana geldi kazadan kurtuldum farklı bi konu altında paylaşmıştım) maksimum 60-70 km hızlarında ilerledim. Mersinden sonra tekrar otobana çıktığım için ortalama 130-140 km hızla geldim.