206 KM'de => 57 TL BENZİN NORMAL Mİ

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
94 MODEL OPEL ASTRA GL 1.4İ aracım var.
geçen gün aracımın ne kadar yaktığını test etmek için depoyu 97 oktan benzinle fullettim.

206 km yol gittim bunun 75-80 km si şehiriçi dur kalk trafiği, kalan kısmı şehirdışı.

bugün benzinciye gittim depoyu fullettim ve 57 tl lik benzin aldı

yani 206 km de 57 tl benzin yemiş. sizce LPG taktırayımmı. yakıt değerlerim nasıl sizce ?

Son düzenleme:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal usta , ben bmw 1.16i ye 40 lira koyuyorum 100 km gıdıyorum ısık yakıyor, sizinkide asagı yukarı normal yanı eger ki sakin kullanım yapıyorsanız ..

posion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 km 276.000 lira yakmış çoook ben yerinde olsam tüp taktırırdım benim aracımmm 170.000 lira yakıyo aşşağısı var yukarısı yok...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi kasa astra ve motor kac ?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sehır ıcı için normal gelıyor bana bmw den alısdıgım ıcın, 94 model motoruda göz onune alırsak normal..

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
94 MODEL OPEL ASTRA GL 1.4İ aracım var.
geçen gün aracımın ne kadar yaktığını test etmek için depoyu 97 oktan benzinle fullettim.

206 km yol gittim bunun 75-80 km si şehiriçi dur kalk trafiği, kalan kısmı şehirdışı.

bugün benzinciye gittim depoyu fullettim ve 57 tl lik benzin aldı

yani 206 km de 57 tl benzin yemiş. sizce LPG taktırayımmı. yakıt değerlerim nasıl sizce ?
bence çok iyi bir tüketim değeri yaklaşık 15 litre benzin tüketmiş 100 km de 7.5 litre gayet güzel bir değer. lpg ye gelince bu senin bileceğin bir iş yılda yaptığın toplam km yi ve benzin giderini hesapla lpg kullansaydın ne kadar fark olurdu ona bak ve bu fark taktıracağın lpg kitinin parasını ne kadar sürede karşılayacak onu bir düşün. eğer ki 1 yıl veya daha az sürede karşılıyorsa taktır. 2. sene ekonomi yapmaya başlarsın. birde şu benzin tüketimini kuruş olarak hesaplayanları anlamıyorum benzin zaten pahalı 3 sene önce 100 kuruş tüketen araç şimdi 300 kuruş tüketiyor diyelim o zaman az tüketiyorduda şimdi çok mu tüketmeye başladı bu noktada 100 km de litre olarak duruma baksak daha sağlıklı bir karşılaştırma yapmış oluruz

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim...
aracinda bir anaormallik var..100km en fazla yaksin 13 litre ama 28 litre gibi rakam ortaya cikiyor balina kasami mi buki diger yorumcular normal diyor :D
biryerlerde ariza var bu debimetre ölcümü olabilir oksijen sensoru olabilir vs. vs....baktirman lazim anormal derecede yakiyor..lpg ikinci planda olsun isin önce bu hatayi bul iyi bir ustaya götür...gecmis olsun

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim...
aracinda bir anaormallik var..100km en fazla yaksin 13 litre ama 28 litre gibi rakam ortaya cikiyor balina kasami mi buki diger yorumcular normal diyor :D
biryerlerde ariza var bu debimetre ölcümü olabilir oksijen sensoru olabilir vs. vs....baktirman lazim anormal derecede yakiyor..lpg ikinci planda olsun isin önce bu hatayi bul iyi bir ustaya götür...gecmis olsun
selamlar abi siz yanlış okudunuz veya ben yanlış anladım bilemiyorum 57 litre değil 57 tl yazıyor yani arkadaş aldığı benzini tl ile ifade etmiş. yoksa ben mi yanlış okudum.:eek:

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
Yanlış okumadınız, 57 Liralık benzinle 206 km yaptım..