2022 Yaz Lastiği Önerileri

abdurrahmanakyazici

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,
Yaz sezonu yaklaşmaktadır. Bu yüzden Mart ayı gibi bir çok kullanıcı yaz lastiğine geçiş sağlayacak. Bu yüzden önerileri almaya başlayalım 2022 lastikler yavaş yavaş piyasaya çıkmaya başladı. Fiyalar malum ek yakıyor. Sizce 185 65 15 ( Corsa E ) öneriniz var mıdır?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben lassa greenways aldım. Fiyatarda bu kış kılık lastik alamadım ama kışında sorun yaşatmadı bana. Fren performansıda beklediğimden çok iyi

• Beğen
Tepkiler: garbis

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Malesefki artık lastiklerde ne kadar para o kadar köfre mantığına dönmüş durumda. Bilinen markaların lastiklerini alabilmek kolay değil. Ben bütçem uygun olursa Michelin kullanırdım diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: smihci

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yıllardır Michelin kullanan birisiyken bu sene Petlas'a transfer olmamı sağlayan devlet büyüklerime teşekkür ederim.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle aracım Opel Astra J Seda 1,4 T Edition Plus Sıfır aldığım için üzerinde Mevsimlik HanKook Ventus serisi vardı,gayet memnunum.
Kışlık Petlas Snowmaster W651 yerli ve milli malımız gayet güzel. Marka bağımlısı olmadım, :) Hemen hemen bir çok lastiği, denedim Lassa da Michel de
baktığınız zaman Drift, Yarış yada Formula 1 yarışcısı değilseniz :) çok bir fark yok.
Özetlersek, kullanış tarzınız, kullandığınız il - ilçe kullandığınız aracın performasına en uygun model seçime bağlıdır. Şahsen Prelli aldım başım göğe ermedi,, michelin alıp 2. ayında lastik yardık. Bu işler bu seçimler tamamen kullanımıa ve aracınızın modeliyle alakalı bir durumdur. Zaten özellikle bazı petlas gibi michel gibi firmaların lastik seçimlerinde detaylıca bu açıklamalar bulunmakta. Buna göre ben şuan lastik alacak olursam, Mevsimlikte Goodyear Kışlık Petlas tercihim olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve garbis

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Okan kardeşimizin dediği gibi lastik seçiminde bir takım şartlar göz önüne alınmalıdır. Hafif ticari aracımızı genellikle bozuk bağ yollarında kullandığımız ve hız yapmadığımız için bu araçta sert hamurlu lastikleri tercih ediyoruz. Vectra aracımız ise çoğunlukla İzmir trafiğinde kullanılıyor. Yani tamamen asfalt zeminde, o nedenle bu araçta sürekli yumuşak hamurlu lastikleri tercih ederdik (bu sene mali durum nedeniyle) ama ilk kez başka bir markaya geçmek zorunda kaldık.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
falken kullanıyorum güzel hocam memnunum. good year eagle ile arasında kalmıştım. Nokian yazlık kesinlikle alma. çok kötü çatlıyor.

abdurrahmanakyazici

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Her şey maliyet tabi ki fakat ses ve konforu artık maliyetlerden dolayı bıraktık. Maliyete göre lastik artık.

• Beğen
Tepkiler: smihci