2017 Dizel Otomatik Astra - 1.6 136hp

cagdas123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Eski aracımı sattım. yeniden opel almayı düşünüyorum bir iki tane buldum Bulduğum araçlardan birisi 2017 Model dizel otomatik. Ancak bir iki yerden bu otomatik şanzuman ile ilgili sıkıntı olduğunu söylediler. Sıkıntı ne dedim bir şey diyen çıkmadı. Kullanan veya bu konuda bilgisi olan var mı?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayatında otomatik araba kullanmayı bırak, otomatik vites kolu dahi görmemiş adam çıkıyor milyonluk yatırımla geliştirlen ve bilmem ne kadar araç üzerinde piyasaya sürülen vites kutusuna laf ediyor ülkemizde malesef. Yıllardır otomatik vites araç kullanıyorum herhangi bir aracımda da bunlar sağlam diyeni görmedim. 307, grand voyager, punto, civic, bora otomatik vitesli kullandığım araçlardı. Halen civic ve bora'yı kullanmaktayım. Hiç birinde sorun yaşamadım. Tabi nasıl kullanıldıkları önemli. Ben bakımlarımı genellikle yetkili serviste yaptırırım, genellikle kampanyaya denk getiririm. Örneğin 2010 civic için yağ + filtreler + şanzıman yağı değişimi için 680 lira ödedim. Aynı işlemler için özel servisler en düşük 730 lira dedi. Uzun lafın kısası bakarsan bağ bakmazsan dağ olur. İyi bir servise gösterin aracı sorun yoksa gönül rahatlığıyla binin.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçiş hızı bir çift kavrama şanzıman kadar iyi değil ama şu anda piyasadaki en sorunsuz şanzımanlardan biri.

Boş konuşan birine denk gelmişsiniz, takılmayın.

Yalnız alacağınız aracın bakımları geçirilmemiş olması da önemli. 60 binde bir yağı değişir bu şanzımanların.

cagdas123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ediyorum yorumlar için tabi bakımlarını yaptırmak önemli.