2016 Astra K Sağ Ön Taraftan Gelen Lakırtı Sesi

canakbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba,

Aracımı 3 aydır kullanıyorum. Son 1 aydır sağ ön taraftan rölantide giderken lakırtı tarzında sesler gelmekte. 3 yetkili servise gittim. Aracın amortisörlerinin sert olduğunu ve bu sesin normal olduğunu söylüyorlar. Garantiden sağ şanzuman kulak değişimi yapıldı. Fakat sorun çözülmedi. Asfalt zeminde bu sesi kasislerde alıyorum. Parke taş ve bozuk yollarda çıldıracak gibi oluyorum bu sesi duydukça.

Aynı sıkıntıları yaşayan arkadaşlardan çözüme ulaşan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

He birde klimadaki ıslık sesinin de çözümü mevcut mu ?

teşekkürler...

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba,

Aracımı 3 aydır kullanıyorum. Son 1 aydır sağ ön taraftan rölantide giderken lakırtı tarzında sesler gelmekte. 3 yetkili servise gittim. Aracın amortisörlerinin sert olduğunu ve bu sesin normal olduğunu söylüyorlar. Garantiden sağ şanzuman kulak değişimi yapıldı. Fakat sorun çözülmedi. Asfalt zeminde bu sesi kasislerde alıyorum. Parke taş ve bozuk yollarda çıldıracak gibi oluyorum bu sesi duydukça.

Aynı sıkıntıları yaşayan arkadaşlardan çözüme ulaşan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

He birde klimadaki ıslık sesinin de çözümü mevcut mu ?

teşekkürler...
Bu astra lar da gereksizlesmeye basladi..
Daha sifir sayilacak bir aracin orasindan burasindan sesmi gelirmis..Kazali falan degilse tabi..
Siz birde lastiklere bakin sert lastik olabilir basinc yuksek vb olabilir. .
Orasini burasini çevirip donderip yeni kasa adiyla satılıyor..Tamam multimedya ve motor lari degistide kasada hic bir iyilesme yokk..
Emin olun 2001/2003 model astranin sifirini bul bunlardan daha konforlu..

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

canakbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç da kaza felan yok. Özellik olarak Arabam astra nın en full paketi. Fakat konfor olarak aynı şeyi söyleyemeyeceğim malesef. lastik basınç uyarısı almadım hiç. Üzerindeki lastik de michellen. Bütün yol sesi aracında içinde ekstra kapı sesi :( Aracın ağırlığı azaldığı için yol tutuşunu iyileştirme babında amortisörler sert kullanılmış mış.

Tatil dönüşü çektiğim bir video var bu ses de torpido kısmından geliyor :(
https://www.youtube.com/watch?v=hMASe1MWie4

Opel servisleri içinde olumsuz konuşacağım. Gerçekten çok kötüler.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç da kaza felan yok. Özellik olarak Arabam astra nın en full paketi. Fakat konfor olarak aynı şeyi söyleyemeyeceğim malesef. lastik basınç uyarısı almadım hiç. Üzerindeki lastik de michellen. Bütün yol sesi aracında içinde ekstra kapı sesi :( Aracın ağırlığı azaldığı için yol tutuşunu iyileştirme babında amortisörler sert kullanılmış mış.

Tatil dönüşü çektiğim bir video var bu ses de torpido kısmından geliyor :(
https://www.youtube.com/watch?v=hMASe1MWie4

Opel servisleri içinde olumsuz konuşacağım. Gerçekten çok kötüler.
Aracin lastik basinci yuksek olabilir belki dedim !!Yuksekse basinc uyarisi gelmez düştüğünde gelir..
Sıfır bir aracta bu tip sesler insani deli eder[emoji20] kaymak gibi yolda gelen sese bakk
Arac muhakkak halen garantilidir bu sesleri su an icin servisle paylasmaniz izlegeceginiz ilk yoldur..Ama siz yinede bildiginiz trim sesleri ile ugrasan kaportaci varsa onlardan da fikir alin derim..

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

canakbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba aracı ekspre mi soksam. Oradan aldığım rapor ile birlikte opel servisine mi müracaat etsem. Aklıma başka bir şeyde gelmiyor. Bahsettiğiniz gibi 1 yıllık araçta bu sesleri duymak çok sinir bozucu. Araca bineceğim düşüncesiyle + 2 yıl, 120 bin km garanti uzatımı yaptırmıştım. Bu sesleri çözemez isem sonbaharda aracı elimden çıkartacağım artık :(

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Astra h kasalarda göğüslük sesi var kronik olarak ama üstüne 2 kasa geçti halen daha halledememişler mi ? enteresan. sizi çok iyi anlıyorum. ben de aracımı sıfır almıştım. insan böyle sıkıntılar olduğunda verdiği paraya acıyor. bu arada verilen para da az değil. kuruş-köfte meselesine girilirse parayı veren haklıdır bence.
bu arada Astra h larda çözüm olarak yalıtım yapıyorlardı. belki sizin için de öyle bir durum söz konusu olabilir.

wxw06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amotisör takozlarından da yapabilir aynı sesi

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
2021 güncel. 9000km deki aracımda başladı sağ ön ses. Daha çok başında bulamıyorlar. Perşembe günü, Bostancıoğlu servisine bırakacam bakalım.